Практичний психолог Лада Захарова взяла участь у роботі Міжнародної літньої школи від Університету імені Адама Міцкевича

З 5 по 11 листопада 2023 року практичний психолог Кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню Лада Захарова взяла участь у роботі Літньої школи «Соціальна відповідальність університетів», яка проводилася в Університеті імені Адама Міцкевича (м. Познань, Польща).

Метою школи є ознайомлення представників майже 30 ЗВО України з найкращими практиками реалізації так званої «третьої місії» університетів – участі у громадських активностях міста і країни, включення дослідників університету в промислові та бізнесові цикли, популяризацію отримання знань серед різних категорій населення (діти, підлітки, дорослі, особи похилого віку, жителі віддалених сільських районів та мігранти).

Насичена програма доповідей дозволила ознайомитися з діяльністю кар’єрного центру УАМ, офісу по роботі зі студентами з особливими освітніми потребами та офісу по роботі з мігрантами.

Захопливими були доповіді про досвід диджиталізації сільських шкіл Великопольського Воєводства (до якого входить м. Познань), а також про діяльність дослідницької лабораторії, яка створює за допомогою новітніх технологій на основі органічних сполук та 3D-друку нових менісків.

«Родзинкою» для учасників Літньої школи було відвідування університетського кампусу та окремих факультетів УАМ. Хоча ці відвідини не були заплановані програмою, організатори знайшли можливість не просто показати «стіни», але й залучили працівників різних факультетів до розповіді про різні види діяльності: специфіка відділу роботи зі студентами на історичному факультеті, студії зйомки та звукозапису на факультеті журналістики та державного управління, реальні науково-дослідницькі лабораторії на факультеті біології та найстаріша ЕОМ на факультеті математики і ще багато іншого.

Також організатори Літньої школи на запит її учасників запросили Керівника офісу по роботі зі студентами з особливими освітніми потребами, яка розповіла про особливості супроводу таких студентів у навчальній діяльності. Це дуже важливий досвід для Українських ЗВО, адже наша держава тільки починає впроваджувати інклюзивну освіту.

Окремо треба відзначити можливість і бажання учасників Літньої школи поспілкуватися між собою, адже зібралися представники 30 університетів зі всієї України. Кожен має свою особливість, свій шлях у реалізації «третьої місії» університетів – соціальну активність. Обговорювалися можливості співпраці та конкретні проекти, які найближчим часом почнуть реалізовуватися.

Висловлюємо подяку Welcome Center УАМ за гостинний прийом, насичену програму Літньої школи, готовність йти назустріч запитам учасників та організацію простору для пізнання, спілкування та взаємодії!