Практичне заняття з основ наукових досліджень для першокурсників

11 та 12 березня в читальному залі наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили для студентів 1 курсу спеціальностей «Історія та археологія», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» факультету політичних наук було проведено практичне заняття з основ наукових досліджень.

Співробітники бібліотеки ознайомили присутніх з історією бібліотеки, її структурою, фондом, фаховими періодичними виданнями, довідково-пошуковим апаратом. Студенти отримали знання про класифікацію інформації за різними критеріями, можливостями та шляхами її пошуку, брали активну участь в обговоренні питань інформаційної гігієни, а також формування та підвищення рівня інформаційної культури.

Для присутніх провели майстер-клас, основна мета й завдання якого – навчити користувачів правильно вести пошук, аналізувати, синтезувати, обробляти, класифікувати та використовувати інформацію в навчальній і науковій діяльностях. Наданий алгоритм пошуку можна використовувати як в класичних каталогах, так і в електронних, а також у наукометричних базах даних. Самостійно за допомогою каталогів та картотек студенти виконували індивідуальні завдання з пошуку інформації.