Практичне заняття студентів спеціальності «Геодезія та землеустрій» в межах дисципліни «Аерознімання та управління БПЛА»

Здобувачі вищої освіти 318 групи першого (бакалаврського) рівня спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» систематично проводять заняття на місцевості з використанням дрону DJI Phantom 4 з комплектом геодезичного обладнання в межах дисципліни «Аерознімання та управління БПЛА». Навчання відбуваються на території парку «Адміралтейський».

Перед початком роботи на місцевості здобувачі вищої освіти проходять навчання в програмі QGroundControl, за допомогою якої вчаться теоретично управляти БПЛА, симулювати політ дрону, визначати вихідні та поворотні точки. За результатами теоретичного засвоєння матеріалу викладач та здобувачі освіти переходять до практичних занять.

На відкритій місцевості студенти отримають навички керування безпілотним літальним апаратом. Основні завдання, які виконуються на практичних заняттях такі:

1. Політ до визначеної точки місцевості за заданими координатами;
  2. Політ відповідно до заданого маршруту з дотриманням послідовності координат точок повороту;
  3. Політ «по камері», в межах якого здійснювалось управління БПЛА з урахуванням напрямку і швидкості руху, захоплення знімальним процесом обстеженої території з утриманням його в полі зору камери;

Набуті знання і досвід практичного використання БПЛА під час проведення повного циклу польоту дозволяють виконувати фото- і відеомоніторинг території обстеження; створення оглядових знімків та ортофотопланів у заданих спектральних діапазонах, що дозволяє надалі використовувати отримані навички у розв’язанні прикладних професійних задач. До того ж залучені до навчального процесу технології збору інформації із використанням БПЛА дозволяють максимально наблизитись до вимог виробництва та підготовки фахівців.