Практичне заняття для студентів Могилянки на тему “Матеріальні джерела інформації: критерії та шляхи пошуку”

27 березня в читальному залі наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили  для студентів 1 курсу спеціальностей  «Історія та археологія», «Міжнародні відносини,  суспільні комунікації та регіональні студії» Факультету політичних наук було проведено практичне заняття з основ наукових досліджень.

Співробітники бібліотеки ознайомили з історією бібліотеки, її структурою, фондом,  фаховими  періодичними виданнями, довідково-пошуковим апаратом.  Студенти отримали знання про класифікацію інформації за різними критеріями, можливостями та шляхами її пошуку, а також брали активну участь в обговоренні питань формування та підвищення рівня інформаційної культури.

Для присутніх був проведений майстер-клас, основна мета й завдання якого – навчити користувачів правильно вести пошук, аналізувати, синтезувати, обробляти, класифікувати та використовувати інформацію в навчальній і науковій діяльностях. Наданий алгоритм пошуку можна використовувати як в класичних каталогах, так і в електронних каталогах, а також в наукометричних базах даних. Самостійно, за допомогою каталогів та картотек студенти виконували  індивідуальні завдання з пошуку інформації.