Поїздка до «Ольвії» в рамках проекту Вишеградського фонду

27 квітня студенти факультету політичних наук та викладачі відвідали Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія». Захід відбувся в рамках навчального курсу «Перехідні демократії з врахуванням досвіду країн Вишеградської четвірки», що реалізується за підтримки Вишеградського Фонду.

У ході візиту до заповідника, учасників заходу ознайомили з історією давнього грецького поселення; показали археологічні пам’ятки, знайдені науковцями на території поселення Ольвія. У будівлях музею, які розташовані по території всього заповідника, відвідувачам були представлені багато цінних експонатів: прикраси, амфори, знаряддя праці і полювання та предмети з візитною символікою поселення Ольвії: монети з зображеннями дельфінів та орлів.

Окрім вивчення історичних експонатів та місцевих краєвидів студенти разом з викладачами взяли участь у навчальному семінарі, з якого отримали нові знання про форми правління у грецьких містах-полісах, організацію суспільно-політичного життя та розподіл прав та свобод давньогрецьких жителів. Особливу увагу учасники звернули на розвиток демократичних інститутів у стародавньому світі та діяльність прихильників демократичних форм правління.

Студенти та викладачі дізналися про витоки демократії та провели паралелі між демократичними трансформаціям у стародавньому світі, особливо у грецьких містах-полісах та сучасними демократичними трансформаціями у країнах В4.