“Повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року. Хід великої російсько-української війни (24 лютого 2022 року і донині)”: відкрита лекція експертки Тетяни Богданової

09 квітня 2024 року у рамках навчального курсу «Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні» відбулися дві відкриті лекції з експерткою Тетяною Богдановою, кандидаткою історичних наук, доценткою кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили, членкинею Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин та Української Асоціації Американістики.

Тема лекцій: “Повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року. Хід великої російсько-української війни (24 лютого 2022 року і донині).

Під час зустрічі лекторка розглянула зі студентами головні етапи Великої війни, а саме підготовчий етап (липень 2021 р.– 23 лютого 2022 р.); першу стратегічну оборонну операцію (24 лютого – квітень 2022 р.); другу стратегічну оборонну операцію (травень – серпень 2022 р.); стратегічну наступальну операцію (вересень-грудень 2022 р.) та третю стратегічну оборонну операцію (січень – лютий 2023 р.).

Додатково обговорили операційні зони, битви під час кожного із 5 етапів Великої війни та розглянули карту захоплення території України відповідно до даних Інституту вивчення війни.

Окремо зупинилися на питанні допомоги і підтримки Україні урядами інших держав. Найбільша підтримка надходить Україні від США та країн ЄС. Тетяна Богданова розповіла про перспективи військової та фінансової допомоги від на 2024 р., геймчерджери від союзників та навчання українських захисників закордоном.

Відкрита лекція відбулася в межах Модулю Жана Моне ESEDEP.