Політологи ЧНУ в трійці кращих за підсумками Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

27 березня 2018 року у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась фінальна частина щорічного Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з політології.

На науково-практичну конференцію було запрошено студентів-політологів, які посіли перших 30 рейтингових місць і пройшли у другий тур конкурсу, попередньо здолавши близько 50-ти своїх суперників.

Так, у фінал пройшли політологи з ЧНУ імені П. Могили, ЛНУ імені Т. Шевченка, ЛНУ імені І. Франка, НУ «Львівська політехніка», ДНУ імені В. Стуса, Кам’янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка, ЧНУ імені Ю. Федьковича, МНУ імені В. Сухомлинського, НУК імені адмірала Макарова, МНАУ, Уманського ДПУ імені П. Тичини, Національного університету оборони України, Сумського державного університету, Київського університету імені Б. Грінченка, Ужгородського національного університету, НУ «Одеська юридична академія».

Науково-практична конференція тривала 9 годин, упродовж яких конкурсанти презентували власний доробок у дослідженні актуальних тем сучасного політичного світу. Серед тем можна виділити найактуальніші: «Технології використання фанатських угруповань у політичній боротьбі», «Громадянське суспільство сучасної України в умовах необхідності зміцнення національної безпеки», «Використання новітніх технологій Big Data у сучасній політиці», «Стратегічні комунікації, як важлива складова національної безпеки держави», «Інформаційна війна Росії проти України (2013–2018 рр.)», «Вибори до ОТГ в умовах адміністративнотериторіальної реформи (на прикладі Чернівецької та Закарпатської областей)».

Механізм оцінювання успішного захисту складався з таких критеріїв:

• Мета і завдання роботи (10 балів),
  • Самостійність і новизна дослідження (10 балів),
  • Якість висновків (10 балів),
  • Практичність результатів дослідження (10 балів),
  • Змістовність та якість презентації результатів (30 балів),
  • Повнота відповідей на питання аудиторії (30 балів).

Учасники показали запеклу конкурентну боротьбу за призові місця. Особливо хотілось би відзначити студентів-політологів Чорноморського національного університету імені Петра Могили, які не втрачали надії на призові місця та брали активну участь в обговоренні робіт своїх колег.

Як результат: ЧНУ ім. Петра Могили, в особі студентів-політологів Владислава Скалія (531 група) та Вячеслава Шпакова (431 група), посідає призові місця та нагороджується дипломами третього ступеня. Варто відзначити, що з університетів Півдня України, цьогоріч у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт посісти почесні призові місця вдалося лише студентам ЧНУ імені Петра Могили.

Окрему подяку хотілось би висловити ректорові ЧНУ імені Петра Могили – Клименку Леоніду Павловичу, деканові факультету політичних наук – Шевчуку Олександру Володимировичу, кафедрі політичних наук факультету політичних наук та, безпосередньо, науковому керівнику студентів-переможців – кандидату політичних наук, доценту (б. в. з.) Соловйовій Анні Сергіївні.

Vivat, Південний Гарвард, vivat!