Поетичний клуб «Гелікон» у Могилянці провів літературно-художній конкурс «Жива класика: погляд крізь віки»

16 травня у бібліотеці Філологічного інституту  ЧНУ ім. Петра Могили поетичний клуб «Гелікон» провів літературно-художній конкурс «Жива класика: погляд крізь віки». Конкурс приурочений до Дня Європи в Україні, який  традиційно святкують у третю суботу травня.

Студенти-філологи 1-го курсу, а також інші студенти-любителі класичної поезії, змагались за краще виконання класичної європейської поезії доби Середньовіччя, Відродження, Просвітництва (V–XVIII ст.). Конкурс передбачав дві номінації: номінація №1 – виконання поезії; номінація №2 – створення поезії, присвяченій літературно-історичній добі Середньовіччя, Відродження, Просвітництва або власний переклад оригінальної поезії зазначеного періоду.

Керівник поетичного клубу «Гелікон», професор Ірина Даниленко розповідає, що саме дає участь у літературно-художніх конкурсах студентам:
«Це мотивація реально спробувати інтерпретувати класику декламуючи її. Вмикається творча складова особистості і студенти починають творити, це така співтворчість».

Під час виступів за 10-бальною шкалою оцінювались якість виступу, декламація та артистизм. До складу журі увійшли: професор кафедри української філології, теорії та історії літератури Ірина Даниленко, керівник Галереї мистецтв ЧНУ ім. Петра Могили Любов Омельченко, бібліотекар ЧНУ ім. Петра Могили Людмила Кукавка.

Студенти намагались проявити себе, тому звучали вірші не тільки в українському та російському перекладі, а й мовою оригіналу. Наприклад, французькою був прочитаний вірш із другої книги «Сонетів до Єлени», а англійською звучав відомий «Монолог Гамлета».

Було цікаво, що одразу  три студенти обрали монолог Сехизмундо із п’єси «Життя – це сон», а два студенти декламували монолог Гамлета. Керівник поетичного клубу пояснила, що виконання однакових творів, це звичайний досвід: «Для студентів це справжнє змагання. До речі, це тривала традиція. Тому що в XVIII ст. дуже часто змагались поети пишучи вірші на той самий сюжет. Наприклад, переспівуючи той самий псалом. За античних часів теж так робили».

Крім того, учасники літературно-художнього конкурсу зодягались у костюми, щоб повністю передати настрій обраного твору. А студентка 5 курсу у рамках 2-ї номінації представили власний вірш «Відродження».

Нагородження переможців конкурсу «Жива класика: погляд крізь віки» відбудеться наступного тижня у галереї мистецтв ЧНУ ім. Петра Могили.