Подорож музеєм грошей Національного банку України у 3D-форматі: про лютневе засідання гуртка “Світ фінансів” ЧНУ імені Петра Могили

8 лютого 2023 року відбулося засідання гуртка «Світ фінансів» кафедри фінансів і кредиту факультету економічних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Так, студенти-учасники гуртка, зокрема Б. Опанасенко та К. Міщенко (1 курс) та О. Гузей, Я. Тягнибедіна, В. Трегубенко, О. Маніяк, Ю. Кабаченко (3 курс), під керівництвом завідувачки кафедри Катерини Черненок та керівника гуртка Валентина Дрануса здійснили віртуальний тур музеєм грошей Національного банку України у 3D-форматі.

Під час екскурсії студенти ознайомилися з понад 180 унікальними експонатами експозиції музею. Родзинкою віртуального туру стало зображення Операційної зали, що є архітектурною перлиною будівлі Національного банку України.

Увагу студентів привернуло також оздоблення інтер’єру будівлі українського центрального банку, якій цього року виповнилося 118 років.

У межах віртуальної екскурсії здобувачі освіти мали можливість ознайомитися з винятковими експонатами – 3D-зображення золотого злитка, видобутого в сучасній незалежній Україні в Закарпатській області.

Загалом у Музеї грошей Національного банку зібрана унікальна колекція експонатів, які ілюструють історію грошового обігу в Україні: домонетні форми грошей; античні, середньовічні монети; банкноти Української Народної Республіки, а також гроші сучасної незалежної України.

Корисним та пізнавальним для учасників гуртка було дізнатися про зародження і розвиток фінансово-грошових відносин на території України з найдавніших часів до сьогодення, історію грошового обігу на території України та побачити повну колекцію пам’ятних монет незалежної України.