Початок дії інклюзивно-ресурсного центру в ЧНУ ім. П. Могили


Рівний доступ до сучасної та якісної освіти дітей з особливими потребами  –  один з пріоритетних напрямів Миколаївська ОДА в 2018 році. Зокрема, для  створення інклюзивного середовища з обласного бюджету виділили 7 мільйонів гривень, а в травні  Миколаївщина приєдналася до загальнодержавного проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується з ініціативи дружини Президента України Марини Порошенко і за підтримки Фонду Порошенка.

У рамках вищезгаданого проекту, на Миколаївщині створили 18 інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). Департаментом освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації уже закуплено і розпочато встановлення сучасного інтерактивного обладнання в цих закладах.

Чорноморський національний університет ім. Петра Могили має в своєму підпорядкуванні Науковий дослідно-практичному центр мережі інклюзивних інтерактивних осередків. Саме у нас готові навчати персонал ІРЦ та надавати найсучасніші методики з роботи з інтерактивним обладнанням, щоб спеціалісти максимально якісно використовувати його можливості в роботі з дітьми.

Варто зазначити, що Миколаївщина одна з найактивніших областей з впровадження інклюзії. Це стосується не лише будівництва ІРЦ, а й переобладнання вже існуючих закладів для осіб з інвалідністю, зокрема, закладів вищої освіти.

Відтак, у ЧНУ ім. Петра Могили є пандуси,  спеціалізовані аудиторії, кімнати особистої гігієни, надається психологічна підтримка, є можливість взяти участь в різних навчальних проектах і молодіжних ініціативах. Понад 300 студентів з особливими освітніми потребами вже отримали освіту на базі Могилянки. Дехто з них – дистанційно, адже в 2011 в університеті році впровадили  віртуальне освітнє середовище Moodle.

 

 

Події та оголошення


серпня
29
Запрошуємо на виставку «Боротьба і Муки. Польські громадяни під час II світової війни»

ЧОРНОМОРСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ПЕТРА МОГИЛИ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ПОЛОНІСТИКИ ГЕНЕРАЛЬНЕ КОНСУЛЬСТВО РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА В ОДЕСІ     Шановні Пані та Панове! Запрошуємо Вас взяти участь у відкритті виставки «Боротьба і Муки. Польські громадяни під час II світової війни», що відбудеться …

серпня
31
До уваги першокурсників!

Запрошуємо всіх першокурсників на посвяту в студенти, яка відбудеться 31 серпня 2019 року о 17.00 в ЧНУ ім. Петра Могили.  

вересня
7
Запрошуємо відвідати черговий Науковий пікнік у Миколаєві!

Вже вкотре в Миколаєві проходить цікава розважально-освітня подія – Науковий пікнік. Це некомерційний проект, направлений на популяризацію науки у неформальному спілкуванні. До заходу залучають представників багатьох навчальних закладів Миколаєва. Коли: 7 вересня 2019 року Де: 8 Причал О котрій: 12:00 …