Підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт памʼяті професора Віталія Кейса в рамках співпраці Інституту філології ЧНУ ім. Петра Могили та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України (Київ)


Упродовж квітня 2019 р. було підбито підсумки конкурсу, що відбувся за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України (Київ) на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Організаторами конкурсу були Центр українських студій та кафедра української філології, теорії та історії літератури нашого університету, кафедра української мови та літератури ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (Слов’янськ), Український міжуніверситетський навчально-науковий шекспірівський центр Запорізького національного університету.

На адресу конкурсу надійшло 25 робіт від учнів МАН та студентів освітніх рівнів «Бакалавр» і «Магістр» з Миколаєва, Одеси, Херсона, Києва, Харкова, Луцька, Одеси, Полтави, Чернівців, Вінниці та Тернополя. Переважна більшість конкурсних робіт була присвячена актуальним питанням світової літератури (памʼять та ідентичність у літературі, паралелі й перегуки творів української й зарубіжної літератури, репрезентації художньої літератури в перекладацьких практиках, модернізм і постмодернізм у літературно-мистецьких практиках).

До журі входили провідні науковці з установ-співорганізаторів конкурсу – відомі знавці в царинах філології, дотичних до тематики конкурсних робіт: доктор філологічних наук, професор, директор Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили О.Пронкевич, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української філології, теорії та історії літератури, керівник Центру українських студій ЧНУ імені Петра Могили Т.Шестопалова, доктор філологічних наук, професор, начальник Українського міжуніверситетського навчально-наукового шекспірівського центру Запорізького національного університету Н.Торкут, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови ЧНУ імені Петра Могили Г.Кузенко, кандидати філологічних наук, доценти кафедри української філології, теорії та історії літератури ЧНУ імені Петра Могили В.Руссова та Г.Косарєва, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та літератури ДВНЗ «ДДПУ» М.Нестелєєв, викладач кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови ЧНУ імені Петра Могили С.Єлісєєва.

Учасники, які отримали дипломи І-ІІІ ступенів, можуть (за бажанням) доопрацювати й оформити свої рукописи за вимогами до статей, що подаються до науково-методичного журналу «Наукові праці» ЧНУ імені Петра Могили. Чекатимемо на готові до друку рукописи до 31 травня включно. Також пропонуємо переможцям узяти участь у Міжнародній науковій конференції «Літератор-інтелектуал у міграційних процесах: виклики для памʼяті та ідентичності», яка відбудеться 17-18 травня 2019 р. у ЧНУ імені Петра Могили.

Центр українських студій бере на себе відшкодування проїзду переможців в обидва боки за наявності квитків на потяг (плацкарт, купе) чи автобус, оплату перебування протягом однієї ночі в готелі університету, а також харчування в їдальні університету.

Зазначимо, що журі відзначило дипломом конкурсу досягнення Косич Дар’ю, студентку IІІ курсу ЧНУ ім. Петра Могили.

Організатори Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт памʼяті професора Віталія Кейса дякують усім учасникам та їхнім науковим керівникам за бажання ділитися знаннями й ідеями, за відданість Слову й любов до літератури як невичерпного джерела смислів і цінностей.

Переглянути перелік усіх переможців конкурсу можна за посиланням.

Події та оголошення


липня
23
Кіноклуб MY ART проводить безкоштовний показ фільмів

Кіноклуб MY ART протягом всього літа показує кіно на відкритому майданчику закинутого Будинку офіцерів флоту, задля насичення культурного різноманіття у Миколаєві та формуванню культури участі в мистецьких подіях жителів міста. Вхід на усі події та кінопокази – ВІЛЬНИЙ. Локація заходу …

серпня
12
Відкрито конкурс Wrike Contest 2019!

Wrike, розробник сервісу для спільної роботи і управління проектами, відкриває новий міжнародний офіс в Празі, і запускає конкурс Work, Unleashed 2019. Мета конкурсу – генерація і реалізація ідей, які нададуть нові можливості у Wrike і дозволять компаніям-клієнтам досягати більш високих …

Шукаємо менторів для інноваційних стартапів

Проект UNIDO у пошуках наставників для «клінтех»-стартапів – півфіналістів конкурсу Проекту «Глобальна інноваційна програма чистих технологій для МСП в Україні». Запрошуємо до співпраці власників бізнесу, менеджерів вищої ланки, PhD у галузі економіки, менеджменту, бізнесу, інтелектуальної власності, які могли б стати …