Підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт памʼяті професора Віталія Кейса в рамках співпраці Інституту філології ЧНУ ім. Петра Могили та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України (Київ)


Упродовж квітня 2019 р. було підбито підсумки конкурсу, що відбувся за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України (Київ) на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Організаторами конкурсу були Центр українських студій та кафедра української філології, теорії та історії літератури нашого університету, кафедра української мови та літератури ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (Слов’янськ), Український міжуніверситетський навчально-науковий шекспірівський центр Запорізького національного університету.

На адресу конкурсу надійшло 25 робіт від учнів МАН та студентів освітніх рівнів «Бакалавр» і «Магістр» з Миколаєва, Одеси, Херсона, Києва, Харкова, Луцька, Одеси, Полтави, Чернівців, Вінниці та Тернополя. Переважна більшість конкурсних робіт була присвячена актуальним питанням світової літератури (памʼять та ідентичність у літературі, паралелі й перегуки творів української й зарубіжної літератури, репрезентації художньої літератури в перекладацьких практиках, модернізм і постмодернізм у літературно-мистецьких практиках).

До журі входили провідні науковці з установ-співорганізаторів конкурсу – відомі знавці в царинах філології, дотичних до тематики конкурсних робіт: доктор філологічних наук, професор, директор Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили О.Пронкевич, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української філології, теорії та історії літератури, керівник Центру українських студій ЧНУ імені Петра Могили Т.Шестопалова, доктор філологічних наук, професор, начальник Українського міжуніверситетського навчально-наукового шекспірівського центру Запорізького національного університету Н.Торкут, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови ЧНУ імені Петра Могили Г.Кузенко, кандидати філологічних наук, доценти кафедри української філології, теорії та історії літератури ЧНУ імені Петра Могили В.Руссова та Г.Косарєва, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та літератури ДВНЗ «ДДПУ» М.Нестелєєв, викладач кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови ЧНУ імені Петра Могили С.Єлісєєва.

Учасники, які отримали дипломи І-ІІІ ступенів, можуть (за бажанням) доопрацювати й оформити свої рукописи за вимогами до статей, що подаються до науково-методичного журналу «Наукові праці» ЧНУ імені Петра Могили. Чекатимемо на готові до друку рукописи до 31 травня включно. Також пропонуємо переможцям узяти участь у Міжнародній науковій конференції «Літератор-інтелектуал у міграційних процесах: виклики для памʼяті та ідентичності», яка відбудеться 17-18 травня 2019 р. у ЧНУ імені Петра Могили.

Центр українських студій бере на себе відшкодування проїзду переможців в обидва боки за наявності квитків на потяг (плацкарт, купе) чи автобус, оплату перебування протягом однієї ночі в готелі університету, а також харчування в їдальні університету.

Зазначимо, що журі відзначило дипломом конкурсу досягнення Косич Дар’ю, студентку IІІ курсу ЧНУ ім. Петра Могили.

Організатори Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт памʼяті професора Віталія Кейса дякують усім учасникам та їхнім науковим керівникам за бажання ділитися знаннями й ідеями, за відданість Слову й любов до літератури як невичерпного джерела смислів і цінностей.

Переглянути перелік усіх переможців конкурсу можна за посиланням.

Події та оголошення


грудня
12
Запрошуємо на лекцію американського історика мистецтва Вілсона Алекса Фішера

12 грудня 2019 року о 17:00 у приміщенні Виставкової зали (вул. Нікольська 54, вхід з вул. Соборної) відбудеться лекція американського мистецтвознавця Вілсона Алекса Фішера, дослідника програми Фулбрайт про сучасне мистецтво. Організатор: кафедра англійської філології ЧНУ імені Петра Могили. Лекція буде …

грудня
10
Запрошуємо на зустріч з директором Миколаївської філії ТОВ “ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА”

10 грудня 2019 року о 10:30 в ауд. 10-206 відбудеться зустріч  з Сергієм Платоновим, директором Миколаївської філії ТОВ “ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА”, що входить до складу холдинг FREEDOM HOLDING CORP (США) та провадить діяльність на ринку цінних паперів. Запрошуємо відвідати тренінг …

грудня
10
Запрошуємо усіх, хто хоче попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови до Multilingual sprach café

Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр та Соня Геба, а також деканат Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили пропонують приєднатися до Multilingual sprach café усіх, хто хоче покращити своїпрактичні мовленнєві навички. Коли: 10 грудня Час: 19:00 – 21:00 Де: Піцерія …