Підсумки діяльності та перспективи розвитку НАЗЯВО


Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) розпочало свою роботу відносно нещодавно – взимку цього року. Загалом,   створення НАЗЯВО передбачено  Законом України «Про вищу освіту»,  чинним ще від 6 вересня 2014 року, але окремі неточності формулювань закону та певні ситуації призвели до затримки створення органу.

А вже в жовтні цього року НАЗЯВО  планує проводити перші пілотні акредитації освітніх програм, успішне проходження яких у майбутньому даватиме можливість університетам видавати дипломи державного зразка. Про це говорили на пресконференції 3 липня 2019 року щодо 100 днів роботи новоствореного Нацагентства.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відзначила, що  задоволена теперішнім складом Агенства, адже до нього входять люди, які володіють питанням якості вищої освіти та мають хорошу репутацію.

«Головне завдання зараз – встановлення прозорих, зрозумілих правил, як буде працювати Агентство, зокрема, напрацювання великої кількості нормативно-правових актів, за якими воно надалі працюватиме», – зазначила Лілія Гриневич.

Зараз важливою є робота над створенням нової системи забезпечення якості вищої освіти.  Голова Національного агентства Сергій Квіт розповів, що нове Положення про порядок акредитації освітніх програм представляє абсолютно іншу філософію якості та акредитації, в якій  НАЗЯВО  не контролює чи «нависає», а пропонує співпрацю університетами.

Також є чимало охочих стати експертами з акредитації. За словами Михайла Винницького, голови Секретаріату НАЗЯВО, наразі секретаріат Нацагентства отримав 3829 анкет, – з них 449 від студентів. Після інтерв’ю та тестувань з претендентами,  очільники Нацагентства очікують, що отримають пул з приблизно 2,5 тисяч сертифікованих експертів. Вперше студентів у якості членів Агентства долучають як кандидатів до галузевих експертних рад та експертів, які будуть безпосередньо брати участь в акредитації.

Наразі в Україні є близько 15 тисяч чинних освітніх програм, з яких  фактично 3 тисячі мають акредитуватися щороку. Але акредитацію не будуть проходити програми,  що мають чинні сертифікати, видані МОН за старою системою. Водночас наступного року багато закладів потребуватимуть акредитації PhD-програм.

Не менш важливими для функціонування нової системи акредитації є Галузеві експертні ради. Їх потрібно сформувати 29 – одну на кожну галузь, визначену Переліком галузей і спеціальностей, чисельністю 9-15 осіб в кожній раді. Наразі отримано майже 1000 заяв від кандидатів в ГЕР.

Член Нацагентства від роботодавців Олена Колеснікова наголосила, що одним із завдань НАЗЯВО є забезпечення зв’язку вищої освіти з ринком праці, адже система якості вищої освіти не буде повноцінно функціонувати без залучення роботодавців як одних зі стейкхолдерів до розроблення нових «правил гри».

«Представники роботодавців брали найактивнішу участь у підготовці проєкту Положення про акредитацію освітніх програм – ним передбачено залучення експертів ринку праці до реалізації освітніх програм та забезпечення відповідності програм закладів вищої освіти професійним стандартам», – коментує Олена Колеснікова

Події та оголошення


листопада
15
Святкуємо День студента разом! Не проґав!

Хей! Цей день зовсім скоро! Ми вже знаємо, як ти будеш святкувати! 15.11 – ALL DAY ! Святкуємо ДЕНЬ СТУДЕНТА 11:50 -12:30 – ” tatto майстерня”, смаколики, лотерея «Lucky student» (10-й та головний корпуси); 14:00 – святковий концерт + розіграш призів …

листопада
13
Запрошуємо на мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво»

Шановні студенти,  ГО «Молодь України» разом з доцентом кафедри економіки та підприємства Віктором Погромським приготували для вас мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво». Захід відбудеться цієї середи 13 листопада о 15:00 на базі ЧНУ імені Петра Могили. Якщо ти студент і тебе …

листопада
12
Запрошуємо до Multilingual sprach café: практика німецької, англійської та іспанської мов

Хочете попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови? Тоді запрошуємо вас на Multilingual sprach café Коли: 12 листопада (інші дати будуть анонсовані пізніше) Час: 18:30 – 20:30 Де: Піцерія «Челентано» (3 Слобідська 49/1, біля АТБ) Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр …