Підсумки 2023 року: патріотичне виховання в ЧНУ імені Петра Могили

Патріотичне виховання – це те, що є традиційною складовою повсякденного навчання в стінах нашого університету. З огляду на повномасштабну війну, що триває вже майже два роки, разом з кількістю патріотично налаштованих студентів збільшилась й кількість патріотичних заходів.

Тож, згадаймо, до яких патріотичних заходів, окрім перегляду фільмів та відвідування тематичних лекцій, долучились студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили в 2023 році.

Відзначити можна патріотично-спортивний захід за участі студентів університету та спортсменів ДЮСШ №7 м. Миколаєва, а саме показові змагання з боротьби, що пройшли 8 липня 2023 року.

8 вересня 2023 року з нагоди Дня фізичної культури і спорту відбулась онлайн-зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським. Участь у заході взяли студенти факультету фізичного виховання і спорту разом з ректором ЧНУ імені Петра Могили Леонідом Клименко. На зустрічі також були присутні: керівництво Офісу Президента України, Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та представники 29 кращих закладів вищої та фахової передвищої освіти, які здійснюють підготовку фахівців за фізичними та реабілітаційними напрямками. В рамках зустрічі відбулась церемонія вручення державних нагород кращим спортсменам України.

Так, президент Володимир Зеленський особисто нагородив студента факультету фізичного виховання і спорту ЧНУ імені Петра Могили Олега Кухарика Орденом ІІ ступеня «За вагомі досягнення у спорті», зокрема отримання Олімпійської ліцензії та бронзову нагороду на Чемпіонаті Світу 2023 з веслування на байдарках (м. Дуйсбурґ).

З 27 вересня по 3 жовтня 2023 року відбувся похід, організований ГО «Українські студенти за свободу», участь в якому взяв студент факультету політичних наук спеціальності міжнародні відносини Денис Долюк. Метою акції є пам’ять про загиблих учасників організації та тих, хто зараз захищає суверенітет України. Учасники підкорили три гірські вершини – Петрос, Говерла та Піп Іван.

Проходили також і зустрічі з воїнами, так, 9 жовтня 2023 року студенти навчально-наукового медичного інституту долучились до тематичної зустрічі з воїнами 126 бригади на честь Дня захисників і захисниць України.

У жовтні цього року студенти та викладачі кафедри екології долучилися до організації та участі панельної дискусії в рамках проекту «Оцінка екологічних наслідків війни для громад», що реалізує Національний екологічний центр України за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, а студенти спеціальностей 231 «Соціальна робота» та 281 «Публічне управління та адміністрування долучились до семінару «Безбар’єрність у різних сферах життєдіяльності» у рамках інформаційної кампанії «Україна без бар’єрів» за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Також студенти спеціальності «Соціальна робота» узяли участь у форумі «Незламна молодь нескореної країни», що тривав у місті Київ протягом 15-16 листопада.

Додати до спортивних заходів патріотичного спрямування можна також участь у змаганнях «Нескорені» з мінікросфіту, що минули в спортивній залі ЧНУ імені Петра Могили 30 листопада 2023 року.

А 5 грудня 2023 року наш колектив провів турнір з волейболу, присвячений відзначенню Дня волонтера та Дня збройних сил України.

Проте найважливішою подією року стало відзначення 6 грудня 2023 року Дня збройних сил України та Міжнародного дня волонтера. В актовій залі ЧНУ імені Петра Могили студенти, викладачі та співробітники зібралися на патріотично-виховний захід, зокрема на концерт на честь наших захисників і волонтерів та вшанування пам’яті загиблих героїв; проведення майстер-класів з плетіння маскувальної сітки та браслетів, а також написання листів вдячності, які потім передали воїнам ЗСУ.

Дякуємо всім, хто долучився до патріотичних заходів в стінах нашого університету, та зробив можливим створення міцного тилу для наших військових!