Підсумки 2022 року: Спортивні звершення студентів Могилянки


Календарний рік добігає кінця, а це привід згадати досягнення наших студентів.

Цьогоріч, незважаючи на війну, кількість таких успіхів у спортивній сфері не зменшилася.

Пишаємося, радіємо та віримо в краще майбутнє!

29 січня проходив кіберспортивний турнір із дисципліни «Dota2».  Переможцем стала команда «Міністри Кайфу», яка представляла факультет комп’ютерних наук. Друге місце посіла команда «Дружище Какос», третє – «rat band».

Студенти Могилянки взяли участь у турнірі з кіберспортивної дисципліни CS:GО. Проходив турнір у комп’ютерних класах Могилянки за круговою системою проведення змагань.

Жіноча волейбольна команда Могилянки «ЧНУ – Южанка – ДЮСШ 5»  перемогла у фіналі «Вищої ліги-Дмарт». Ключовим змаганням стала боротьба за першість із командою «Львів’янка» із ЛДУФК імені Івана Боберського, результатом якого стала перемога наших дівчат із рахунком 3:1.

У місті Камʼянське жіноча команда з волейболу  ЧНУ імені Петра Могили «Южанка» (ДЮСШ 5) перемогла команду «Дніпро» з міста Черкаси з рахунком 3:0 (17/25; 19/25; 21/25). Ігри відбуваються в рамках V туру Чемпіонату України з волейболу (вища ліга). Тренери команди: Василь Маєер, Вадим Бахматов, Геннадій Глазко.

У 2022 році Чорноморський національний університет узяв участь у XVII Універсіаді, де посів друге загальнокомандне місце. У зв’язку з уведенням воєнного стану не проводилися змагання з волейболу серед юнаків та дівчат, а також футболу, де ЧНУ імені Петра Могили традиційно має успішні результати.

Натомість ЧНУ імені Петра Могили посів 2 місце у змаганнях з бадмінтону обласного етапу ХVІІ літньої Універсіади України серед студентів закладів вищої освіти Миколаєва. Захід проходив 3 лютого 2022 року на базі НУК імені адмірала Макарова. Склад команди: Притхик Гондиван, Бадмеш, Олексій Яковлєв, Ірина Сімакова, Тетяна Кремінь. Представник команди: Олег Васильович Конопляник.

Також у спортивній залі ЧНУ імені Петра Могили 10 лютого 2022 року відбулися змагання з настільного тенісу обласного етапу ХVІІ Універсіади України серед студентів закладів вищої освіти. За результатами якого команда ЧНУ імені Петра Могили посіла перше місце. Склад команди нашого університету: Кирило Рибальченко, Кирило Михайловський, Артем Ткачук, Анастасія Бурих, Надія Шевчук.

Чемпіонат світу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату проходив з 12 по 18 червня 2022 року в португальській Мадейрі. У змаганнях брали участь 509 спортсменів з 60 країн світу.

Гонтар Анна – майстер спорту України міжнародного класу, бронзова призерка XVI літніх Параолімпійських ігор, яка здобула золоту медаль та встановила рекорд чемпіонату світу на дистанції 50 м кролем!

У скарбниці Миколаївщини додатково дві срібні нагороди, які виборола Гонтар Анна на дистанціях 100 м на спині та 100 м вільним стилем. Тренують спортсменку Заслужені тренери України Ільїн Микола та Ільїна Тетяна.

Також маємо успішні результати наших професійних спортсменів серед студентів, зокрема:

 • Ярослав Григор’єв посів третє місце на Міжнародному турнірі з Кікбоксингу ВАКО;
 • Борис Слободський виборов третє місце на Чемпіонаті України з важкої атлетики;
 • Артем Манько отримав три «срібла» у Кубку Світу з фехтування на візках, а також на Міжнародному рейтинговому турнірі;
 • Анна Гонтар, багаторазова чемпіонка, посіла друге місце на Чемпіонаті світу з параолімпійського спорту (плавання – номінації – «100 метрів на спині» та «100 метрів вільним стилем»), а також «золото» у номінації «50 метрів кролем»;
 • Ганна Димова посіла друге місце на Чемпіонаті світу з веслування;
 • Аліна Волох виборола почесне друге місце на Чемпіонаті України ART DANCE з сучасної хореографії;
 • Вадим Муравський отримав «бронзу» з карате на Відкритому турнірі BlaCk SEE CUP, Ukrainian Priemier League Kharkiv Open та Чемпіонаті України;
 • Максим Безсмертний посів третє місце Скелелазіння на Чемпіонаті України;
 • Дмитро Везель виборов «срібло» з карате на Міжнародному турнірі KHARKIV OPEN 2022;
 • Вікторія Беспояско посіла перше, друге та третє місця зі спортивного туризму на Чемпіонаті України;
 • Ірина Шинкарьова, призерка міжнародних змагань, виборола друге місце з настільного тенісу серед параолімпійців.

Ми пишаємося кожним із вас, адже ви – майбутнє нашої України!