Підсумки 2021: Співпраця ЧНУ імені Петра Могили

Для ЧНУ імені Петра Могили 2021 рік став плідним у сфері співпраці з різними установами та навчальними закладами не тільки України, а й світу. Попри карантин, університет продовжує налагоджувати співробітництво з іншими освітніми та науковими осередками задля вдосконалення якості освіти студентів та обміном досвіду викладачів.

На початку року до ЧНУ імені Петра Могили завітали представники Генерального консульства Республіки Польща в Одесі. Була досягнена низка домовленостей щодо подальшого розвитку співпраці у рамках культурного співробітництва між посольством Польщі та університетом.

Під час форуму «Іноземні партнери-Бізнес-Університети» було підписано угоду про співпрацю між Державним підприємством «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» та ЧНУ імені Петра Могили. Загалом захід відвідали представники іноземних консульств (Республіка Польща, Республіка Болгарія, Словаччина), місцевої влади та різних університетів України.

Університет підписав Меморандум про співпрацю з Південно-Східним науковим інститутом в Перемишлі, що сприятиме подальшому розвитку українсько-польських відносин та наукового діалогу вчених України та Польщі.

До Могилянки з офіційним візитом завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапiнас та консул Литовської Республіки в Миколаєві Сергій Сибко. У межах налагодження взаємозв’язку у сфері освіти було підготовлено проєкти договорів між ЧНУ імені Петра Могили та трьома університетами Литви: Вільнюським університетом, Каунаським технологічним університетом та Клайпедським університетом.

Відбулося підписання Договору про партнерство та співробітництво з компанією DataArt Solutions, Inc. Предметом договору є спільна діяльність щодо підготовки фахівців в сфері ІТ, організації наукової та практичної складової підготовки, а також залучення молодих спеціалістів до практичної діяльності у сфері розробки продуктів ІТ.

Була підписана Угода про співпрацю між ЧНУ та Гуманістично-Природничим університетом ім. Яна Длугоша в Ченстохові. В умовах йдеться про можливості міжнародного обміну та паралельного навчання, проведення спільних досліджень, конференцій і наукових семінарів, видання спільних статей та наукових і методичних монографій.

Відбулась робоча нарада представників Могилянки з генеральним директором Торгово-промислової палати Ізраїль-Україна Владом Черкасським. На зустрічі обговорили можливості навчання громадян Ізраїлю за третім рівнем вищої освіти «Доктор філософії» в ЧНУ імені Петра Могили.

Було підписано угоду про співпрацю з Інститутом української археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського НАН України. Документ зафіксував багаторічні зв’язки науковців-істориків обох інституцій та напрями подальшої спільної діяльності.

Було підписано угоду про співпрацю між ЧНУ та IT-компанією EPAM. Договір передбачає спеціальні навчальні програми, проведення спільних профільних заходів, нові формати навчання та колаборації тощо.

Відбувся профорієнтаційний візит представника університету до Республіки Індії. Були проведені офіційні зустрічі, круглі столи, виступи у школах, університетах, офісах офіційних представництв із набору абітурієнтів до України. А також відбулась офіційна зустріч з ректором університету Bharath Institute of Higher Education and Research та деканами факультетів.

У листопаді відбувся робочий візит ректора ЧНУ ім. Петра Могили Леоніда Клименка та декана факультету філології Олександра Пронкевича до Університету Палермо (Італія) у рамках угоди про співпрацю за програмою академічної мобільності (студентів, викладачів і адміністраторів) між ЗВО Еразмус + КА107-1. Сторони домовились щодо продовження угоди про співпрацю та поглиблення співробітництва.

До Могилянки завітав професор Поморської академії Роман Дрозд.  У ході зустрічі з адміністрацією розв’язували питання впровадження подвійного дипломування на спеціальності «Історія та археологія» та ін., наукового стажування для викладачів, проведення спільних проєктів.

Відбулася онлайн-зустріч з представниками кафедри наук про безпеку Гуманістично-Природничого університету ім. Яна Длугоша в Ченстохові. Було обговорено питання співпраці фахівців-політологів, зокрема проведення спільних міжнародних конференцій, започаткування програм подвійного диплому, участь студентів у міжнародних стажуваннях тощо.