Підсумки 2021: Досягнення студентів-комп’ютерників ЧНУ імені Петра Могили

За рік студенти факультету комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили проявили себе досить активно, здобули чимало досвіду та перемог. Підбиваємо підсумки їхніх досягнень 2021 року.

На початку року студенти факультету комп’ютерних наук взяли участь у чвертьфіналі Міжнародної студентської олімпіади зі спортивного програмування ACM-ICPC у Південному регіоні. Всі учасники працювали на спеціальній онлайн-платформі, а їхні роботи перевірялись єдиною автоматизованою системою.

Третьокурсник спеціальності  «Комп’ютерна інженерія» Сергій Овчар розробив клавіатуру-рукавицю MPBoard. Пристрій можна використовувати як клавіатуру або мишку. Ідею проєкту запропонував старший викладач кафедри комп’ютерної інженерії Іван Бурлаченко.

Студенти-комп’ютерники посіли друге місце у фіналі міжнародного конкурсу «Black Sea Science 2021» (на базі Одеської національної академії харчових технологій). З 239 робіт було відібрано 17 фіналістів з 9 країн, до яких увійшли наші студенти: Винар Анастасія та Соровецький Антон зі своєю науковою роботою за напрямом «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка». Робота була виконана під керівництвом канд. фіз.-мат. наук Інесси Василівни Кулаковської та канд. техн. наук Михайла Леонідовича Дворецького.

Факультет комп’ютерних наук організував щорічний масштабний захід – «Hackathon-2021». У заході взяли участь понад 80 студентів усіх курсів та спеціальностей факультету. Команди працювали над створенням Messenger-bot для розв’язання обраної соціальної проблеми. Представники ІТ-компаній, які брали участь у заході, високо оцінили результати роботи наших студентів.

Студент 1-го курсу факультету комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили, Аркадій Веретілін, посів призове місце в Міжнародному конкурсі СО-2 Кодинг. Конкурс було організовано компанією DataArt до Дня програміста. Окрім того, компанія розпочала співпрацю з університетом.

Студент 4 курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» ЧНУ імені Петра Могили Олександр Бородін став одним із 15 учасників з України у програмі обміну для студентів Global UGRAD (США). Це  освітня та культурна програма обміну, яка підтримує талановитих іноземних студентів, надає можливість повчитися у США. Для участі було відібрано 230 учасників з усього світу (15 з України).

Студенти факультету комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили отримали дипломи переможців на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт 2020/2021 зі спеціалізацій «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика»: Афонін  Юрій, Біба Євгеній – диплом II ступеню; Бойко Данило – диплом III ступеню. Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор Хомченко Анатолій Нікіфорович (кафедра інтелектуальних інформаційних систем). Всього було подано роботи 251 студента-автора із 34 закладів вищої освіти України.

Команда факультету комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили увійшла у дев’ятку команд південного регіону (із 54), яку було відібрано для участі у міжнародному етапі олімпіади ICPC. Це магістри спеціальності «Комп’ютерні науки» Олександр Раєвський та Олександр Єрмолаєв, а також студент другого курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Роман Кошовий. Захід є найбільшою студентською командною олімпіадою з програмування.

Проєкт HyperBots (робот-кур’єр) студентів-комп’ютерників увійшов у топ-13 учасників конкурсу «Sсience&Business Demo Day» (Київ). Студенти  у пітчах (короткій презентації) показували свої здобутки представникам провідних IT-компаній, експертам та потенційним інвесторам. Ідею проєкту HyperBots розробили студенти спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»: Антон Гріднєв, Ольга Горішна, Дмитро Жуковський, Анастасія Пшонь та Олександра Данилова під керівництвом Бурлаченка Івана Сергійовича, старшого викладача кафедри комп’ютерної інженерії факультету комп’ютерних наук ЧНУ.

Проєкт студентів-комп’ютерників увійшов у фінал конкурсу стартапів у рамках «Startup Fest – 2021».  З 42 заявок у фінал вийшли 19 проєктів, серед яких –  TitanBody  від команди студентів першого курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія», до якої входять: Ольга Горішна, Олександра Данилова, Максим Дмитришин, Максим Жгарьов, Євгеній Євсюков, Олександр Чубик, Максим Коваленко. Ментор команди – старший викладач кафедри комп’ютерної інженерії факультету комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили, Іван Бурлаченко.

Вітаємо студентів і їхніх викладачів факультету комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили з починаннями та перемогами! Бажаємо подальших успіхів і досягнень!