Підготовче відділення Чорноморського національного університету імені Петра Могили інформує про нові умови вступу та вступних іспитів у 2022 році

У зв’язку з ускладненням навчально процесу в Україні, Міністерство освіти і науки України одноразово змінює порядок вступу абітурієнтів до закладів вищої освіти.

Умови реєстрації для вступних випробувань у 2022 році

Наразі МОН розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти в 2022 році. У ньому буде докладно описано, як саме відбуватиметься вступ. Перелік предметів для складання вступних іспитів та їхня остаточна кількість залежить від кількості потенційних учасників цих випробувань.

1. Якщо ви зареєструвалися для участі в ЗНО (заповнили реєстраційну картку, зібрали пакет реєстраційних документів і віддали його керівникові закладу освіти або самостійно надіслали до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти) ー ви є потенційним учасником вступних іспитів до закладів вищої освіти.
  2. Якщо ви цього року закінчуєте здобувати повну загальну середню освіту (учень / учениця ліцею, гімназії чи студент / студентка ІーІІ курсу коледжу), якщо ви уже здобули повну загальну середню освіту (маєте свідоцтво про повну загальну середню освіту / атестат) і ще не зареєструвалися для участі в ЗНО (навіть не створили реєстраційної картки) ー до 9 квітня маєте створити реєстраційну картку.

Більше про умови реєстрації тут.

Порядок вступу до ЗВО в 2022 році

У 2022 році одноразово буде змінений порядок вступу абітурієнтів до закладів вищої освіти.

Вступ на програми бакалаврата

Для вступу на спеціальності з творчим конкурсом (освітньо-професійний рівень – бакалавр) на основі свідоцтва про повну загальну середню освіту вступники мають подати заяву, мотиваційний лист, а також пройти творчий конкурс, бал за який буде пріоритетним.

При вступі на інші спеціальності на бюджет, зокрема кон’юнктурні спеціальності («Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини»), необхідно буде подати заяву, результати національного мультипредметного тесту та мотиваційний лист.

Мультипредметний тест буде складатися з 60 завдань із трьох предметів (планується по 20 завдань з української мови, математики та історії України), на виконання якого буде відводитись 80 хвилин.

Для вступу на контракт, крім кон’юнктурних спеціальностей, треба буде подати лише мотиваційний лист та заяву.

Вступ на програми магістратури

Вступники, які планують здобути освіту на бюджетній основі на кон’юнктурних спеціальностях, мають подати заяву, мотиваційний лист і скласти тест із навчальних компетенцій.

Абітурієнти, які претендують на контрактну форму навчання необхідно буде подавати заяву та лист.

При вступі на спеціальності «Право» і «Міжнародне право» вступники мають скласти фаховий 3-предметний тест та написати мотиваційний лист.

Детальніше про умови вступу.

Додаткову оперативну інформацію та індивідуальні консультації щодо курсів підготовки до ЗНО, можливостей вступу та навчання в ЧНУ імені Петра Могили можна отримати на сторінках соціальних мереж, а також запитати в приватних повідомленнях:

Instagram;

Facebook;