Першокурсникам про деканати та кафедри

Університет має багато структур, серед яких деканати та кафедри. Для того, аби знати, куди саме звернутись у разі потреби, розглянемо що вони собою являють та як функціонують.

Деканат –  організаційний центр керування роботою факультету або інституту в закладах вищої освіти. Тобто кожен інститут та факультет ЧНУ ім. Петра Могили має свій деканат. Основні завдання –  колегіальне управління, оперативне розв’язання питань діяльності та  повсякденного життя фа­культету/інституту, організаційна робота зі студентами, професорсько-викладацьким складом, науковими співробітниками і навчально-допоміжним персоналом.

Деканат виконує таку роботу:

• формує і веде особові справи, базові списки зарахованих і картки навчання, плани опанування навчальних дисциплін та індивідуальні плани навчання;
  • виписує і реєструє студентські квитки, залікові книжки, академічні та інші довідки, свідоцтва, сертифікати, дипломи;
  • складає розклад занять, іспитових сесій, графік практик, засідань Екзаменаційних комісій по захисту кваліфікаційних робіт і державних іспитових комісій.

Кафедра – базовий структурний підрозділ університету, що  проводить навчально-виховну і методичну діяльність з однієї або кількох споріднених галузях знань і здійснює наукову діяльність за певним напрямом.

Професорсько-викладацький склад кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили

Кафедра:

• розробляє програми і пропонує проекти навчальних планів за напрямами підготовки, спеціальностями та спеціалізаціями;
  • розробляє робочі тематичні плани дисциплін;
  • формує свій професорсько-викладацький склад, пропонує відповідні кандидатури ректорові;
  • самостійно визначає напрями і тематику науково-дослідної роботи;
  • готує наукові праці, підручники, навчальні посібники та інші видання, проводить наукові конференції, симпозіуми тощо.