Переведення на вільні місця держзамовлення у 2020 році


Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних, юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти відбувається відповідно до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2020 році.

Переведення на місця держзамовлення відбувається, коли приймальні комісії анулюють раніше надані рекомендації на зарахування на бюджет вступникам, які не виконали вимог для зарахування на місця державного замовлення (не подали у визначені строки оригінали документів до навчального закладу).

У такому випадку в рейтинговому списку вступників з’являються вакантні місця для вступу на навчання за державним замовленням, право на переведення на які мають певні категорії осіб.

Правом на переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення можуть скористатися тільки ті особи, які не отримували рекомендацій до зарахування на місця державного (регіонального) замовлення у поточному році.

Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення осіб, які рекомендовані (зараховані) на навчання на контракт на основі повної загальної середньої освіти, здійснюється у визначеній умовами прийому послідновності.

Визначено 4 черги на переведення.

Перша черга (незалежно від конкурсного бала)

 • Діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
 • Діти осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності.
 • Діти учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів.
 • Особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним обов’язків військової служби.

Друга черга

 • Особи з інвалідністю I, II груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю.
 • Особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу (категорія 1) та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення (категорія 2).
 • Діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • Шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше ніж три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менше ніж 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали особами з інвалідністю I або II групи.
 • Особи, які відповідно до пунктів 2-7 розділу VIII Умови прийому до закладів вищої освіти користуються спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти за державним (регіональним) замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів і не були зараховані на місця державного замовлення (крім випадку, якщо вони подавали заяву тільки на контракт).

Важливо: конкурсний бал осіб, зазначених у другій категорії, має бути менший від прохідного бала (мінімального бала, який дав можливість отримати рекомендацію до зарахування на місця державного замовлення за цією конкурсною пропозицією за загальним конкурсом) не більше ніж на 15 балів або на 25 балів для спеціальностей, визначених у Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Третя черга

 • Особи, які є внутрішньо переміщеними особами відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
 • Діти з багатодітних сімей (п’ять і більше дітей).

Конкурсний бал зазначених осіб має бути менший від прохідного бала не більше ніж на 15 балів (третя черга застосовується тільки для спеціальностей, визначених у Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка).

Четверта черга

Особи, які не отримали рекомендації для зарахування на місця державного (регіонального) замовлення, якщо їх конкурсний бал не менше ніж спеціальний прохідний конкурсний бал, встановлений приймальною комісією наступного дня після оголошення адресного розміщення бюджетних місць. Четверта черга також застосовується тільки для спеціальностей, визначених у Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Порядок переведення

Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення  осіб певної категорії проводиться за відсутності непереведених осіб попередньої категорії або в разі їхньої письмової відмови від переведення та в послідовності від вищого до нижчого місця в рейтинговому списку в межах кожної категорії.

Джерело.

 

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …