Перелік спеціальностей, на які зросла кількість місць держзамовлення для бакалаврів у 2019 році


2019 року кількість місць державного замовлення для вступу на бакалавра на базі 11 класів найбільше зросла для педагогічних, природничих та інженерних спеціальностей. Тож у випускників 11-х класів, які подаватимуть заяви на відповідні конкурсні пропозиції, є більше шансів отримати бюджетне місце. Таку інформацію подає Міністерство освіти і науки станом на сьогодні, 19 липня 2019 року.

«Цього року вперше за тривалий період ми маємо більше випускників 11-х класів, ніж у попередні роки. Так, порівняно з 2018-м зараз їх кількість зросла на 1,5%. Тож відповідно – як того й вимагає закон – цьогоріч було збільшено державне замовлення на бакалаврів», – повідомив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Зокрема, суттєво підвищилося держзамовлення в галузі знань «Освіта». ТОП-10 педагогічних спеціальностей, де збільшилась кількість місць порівняно з 2018 роком, виглядає так:

Наведена різниця показує виключно кількість доданих місць. Загалом же на педагогічні спеціальності 2019 року виділено майже 8 тис. місць, найбільше отримала «Середня освіта (українська мова і література)» – 976 місць.

 1. Середня освіта (українська мова і література) +116 місць.
 2. Професійна освіта (комп’ютерні технології) +104 місця.
 3. Середня освіта (історія) + 88 місць.
 4. Середня освіта (математика) + 66 місць.
 5. Середня освіта (фізична культура) + 51 місце.
 6. Початкова освіта +47 місць.
 7. Середня освіта (інформатика) + 35 місць.
 8. Середня освіта (хімія) + 34 місця.
 9. Середня освіта (біологія та здоров’я людини) + 33 місця.
 10. Дошкільна освіта + 21 місце.

До переліку інженерних та природничих спеціальностей, де зросли обсяги порівняно з 2018 роком, увійшли:

 • Транспортні технології (на автомобільному транспорті) + 123 місця.
 • Річковий та морський транспорт + 84 місця.
 • Фізична терапія, ерготерапія + 67 місць.
 • Біотехнології та біоінженерія + 39 місць.
 • Гірництво + 39 місць.
 • Соціальна робота + 32 місця
 • Біологія + 28.
 • Транспортні технології (на морському та річковому транспорті) + 25 місць.
 • Лісове господарство + 23 місця.
 • Технології захисту навколишнього середовища + 20 місць.
 • Геодезія та землеустрій + 20 місць
 • Біомедична інженерія + 17 місць.
 • Математика + 10 місць.
 • Географія + 10 місць.

Переглянути всі обсяги державного замовлення 2019-го можна тут.

«Подача заяв до вишів через електронні кабінети завершиться вже через три дні. Ми радимо вступникам, які ще не вичерпали максимальну кількість заяв для вступу на бюджет, об’єктивно оцінювати свої бали, а також перспективи зарахування на ту чи ту спеціальність. Також хочу нагадати, що 26 липня вступники будуть знати, чи отримали вони бюджетне місце в омріяному виші, і у випадку позитивного рішення до 31 липня вони повинні будуть принести оригінали документів до закладів для зарахування. 1 серпня відбудеться зарахування на бюджет, з цього ж дня починається оприлюднення списків на контракт», – зазначив Олег Шаров.

 

Події та оголошення


листопада
15
Святкуємо День студента разом! Не проґав!

Хей! Цей день зовсім скоро! Ми вже знаємо, як ти будеш святкувати! 15.11 – ALL DAY ! Святкуємо ДЕНЬ СТУДЕНТА 11:50 -12:30 – ” tatto майстерня”, смаколики, лотерея «Lucky student» (10-й та головний корпуси); 14:00 – святковий концерт + розіграш призів …

листопада
13
Запрошуємо на мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво»

Шановні студенти,  ГО «Молодь України» разом з доцентом кафедри економіки та підприємства Віктором Погромським приготували для вас мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво». Захід відбудеться цієї середи 13 листопада о 15:00 на базі ЧНУ імені Петра Могили. Якщо ти студент і тебе …

листопада
12
Запрошуємо до Multilingual sprach café: практика німецької, англійської та іспанської мов

Хочете попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови? Тоді запрошуємо вас на Multilingual sprach café Коли: 12 листопада (інші дати будуть анонсовані пізніше) Час: 18:30 – 20:30 Де: Піцерія «Челентано» (3 Слобідська 49/1, біля АТБ) Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр …