Перелік спеціальностей, на які зросла кількість місць держзамовлення для бакалаврів у 2019 році


2019 року кількість місць державного замовлення для вступу на бакалавра на базі 11 класів найбільше зросла для педагогічних, природничих та інженерних спеціальностей. Тож у випускників 11-х класів, які подаватимуть заяви на відповідні конкурсні пропозиції, є більше шансів отримати бюджетне місце. Таку інформацію подає Міністерство освіти і науки станом на сьогодні, 19 липня 2019 року.

«Цього року вперше за тривалий період ми маємо більше випускників 11-х класів, ніж у попередні роки. Так, порівняно з 2018-м зараз їх кількість зросла на 1,5%. Тож відповідно – як того й вимагає закон – цьогоріч було збільшено державне замовлення на бакалаврів», – повідомив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Зокрема, суттєво підвищилося держзамовлення в галузі знань «Освіта». ТОП-10 педагогічних спеціальностей, де збільшилась кількість місць порівняно з 2018 роком, виглядає так:

Наведена різниця показує виключно кількість доданих місць. Загалом же на педагогічні спеціальності 2019 року виділено майже 8 тис. місць, найбільше отримала «Середня освіта (українська мова і література)» – 976 місць.

 1. Середня освіта (українська мова і література) +116 місць.
 2. Професійна освіта (комп’ютерні технології) +104 місця.
 3. Середня освіта (історія) + 88 місць.
 4. Середня освіта (математика) + 66 місць.
 5. Середня освіта (фізична культура) + 51 місце.
 6. Початкова освіта +47 місць.
 7. Середня освіта (інформатика) + 35 місць.
 8. Середня освіта (хімія) + 34 місця.
 9. Середня освіта (біологія та здоров’я людини) + 33 місця.
 10. Дошкільна освіта + 21 місце.

До переліку інженерних та природничих спеціальностей, де зросли обсяги порівняно з 2018 роком, увійшли:

 • Транспортні технології (на автомобільному транспорті) + 123 місця.
 • Річковий та морський транспорт + 84 місця.
 • Фізична терапія, ерготерапія + 67 місць.
 • Біотехнології та біоінженерія + 39 місць.
 • Гірництво + 39 місць.
 • Соціальна робота + 32 місця
 • Біологія + 28.
 • Транспортні технології (на морському та річковому транспорті) + 25 місць.
 • Лісове господарство + 23 місця.
 • Технології захисту навколишнього середовища + 20 місць.
 • Геодезія та землеустрій + 20 місць
 • Біомедична інженерія + 17 місць.
 • Математика + 10 місць.
 • Географія + 10 місць.

Переглянути всі обсяги державного замовлення 2019-го можна тут.

«Подача заяв до вишів через електронні кабінети завершиться вже через три дні. Ми радимо вступникам, які ще не вичерпали максимальну кількість заяв для вступу на бюджет, об’єктивно оцінювати свої бали, а також перспективи зарахування на ту чи ту спеціальність. Також хочу нагадати, що 26 липня вступники будуть знати, чи отримали вони бюджетне місце в омріяному виші, і у випадку позитивного рішення до 31 липня вони повинні будуть принести оригінали документів до закладів для зарахування. 1 серпня відбудеться зарахування на бюджет, з цього ж дня починається оприлюднення списків на контракт», – зазначив Олег Шаров.

 

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …