Participation of the PMBSNU students (Participants in ALIOT project) in the International conferences with publications on results of ALIOT Project

Dissemination activities, Teaching courses development. Participation of the PMBSNU students Hanna Krapivina, Pavlo Kushneryk, Yuliia Pomanysochka, Stanislav Omelianenko, Denys Mikhov (participants in ALIOT project) in the International conferences (ICTERI – PhD Symposium, AICT’2019, UKRCON-2019, and IDAACS’2019) with publications on results of ALIOT project which will be included to SCOPUS. Results are included in the course “PC4 Development and implementation of IoT-based systems”.

Publications on ICTERI

Publications on AICT’2019

Publications on UKRCON-2019

Dissemination activities, Teaching courses development. Defense of Master’s works of PMBSNU students Hanna Krapivina, Pavlo Kushneryk, Yuliia Pomanysochka, Stanislav Omelianenko, Denys Mikhov (participants in ALIOT project) in the section of ALIOT. Results are included in Practicum of the module “PCM4.3 Intelligent methods and approaches for management and learning of IoT-based systems”. Participation in the conference “Mohyla Readings – 2018” with publications on results of ALIOT project. Results are included in the course “PC4 Development and implementation of IoT-based systems”.

Сайт проекту

This project has been funded with support from the European Commission. All publications on this website reflect the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein

квітня
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців