“Основні риси сучасного етапу розвитку спільної політики безпеки ЄС” – відкриті лекції Людмили Вовчук в рамках проєкту ESEDEP

27 лютого 2024 року у рамках навчального курсу «Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні» відбулися дві відкриті лекції присвячені основним рисам сучасного етапу розвитку спільної політики безпеки Європейського Союзу.

Спікерка – Людмила ВОВЧУК, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили, викладачка і дослідниця проєкту ESEDEP.

Протягом двох лекцій пані Людмила окреслила основні етапи розвитку спільної політики безпеки і оборони ЄС та її структуру, основні заходи реалізації глобальної стратегії зовнішньої та безпекової політики ЄС у сфері оборони.

Окрему увагу лекторка приділила Західноєвропейському союзу (Western European Union), як організації, яка створена на основі Брюссельського договору 1948 року про співпрацю в економічній, соціальній і культурній галузях та колективну самооборону.

Розглянули Маастрихтський договор, Глобальну стратегію зовнішньої та безпекової політики ЄС, Стратегію безпекового Союзу ЄС на 2020-2025 рр, “Стратегічний Компас” у сфері безпеки та оборони.

Обговорили зі студентами умови участі третіх країн у спільній безпековій та оборонній політиці ЄС.

Відкрита лекція відбулася в межах Модулю Жана Моне ESEDEP.