Основні аспекти взаємодії між IT-освітою та бізнесом: інтерв’ю з деканом ФКН Анжелою Бойко


Декан факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили Анжела Бойко розповідає в інтерв’ю про основні аспекти взаємодії між IT-освітою та бізнесом.

Анжела Бойко

Що таке інформаційні технології та наскільки ця галузь нині популярна?

В останні десятиліття інформаційні технології глибоко проникли в життя людей і тепер забезпечують організацію  життєдіяльності  майже усіх сфер сучасного суспільства. В Україні, як і у світі, дуже стрімко розвивається ринок IT-послуг. Наприклад, за минулий рік вклад IT-галузі в економіку України склав майже 4 % ВВП, а в експортних надходженнях вона знаходиться на третьому місці, поступаючись лише агробізнесу та металургії.

Чи є у ЗВО можливість йти в ногу з часом та формувати конкурентоспроможних фахівців?

Це складне завдання, яке стосується освіти в будь-якій галузі. Єбезлічшляхів його вирішення. Один з таких (як нам здається, найбільш дієвий) – це тісна співпраця ЗВО з IT-бізнесом. Тут зацікавлені обидві сторони. Компанії в результаті спілкування можуть отримати фахівців, які мають актуальні знання, і  не витрачатимуть кошти та час на перепідготовку чи стажування співробітників. Заклади освіти після такої взаємодії можуть випускати фахівців, які будуть конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.

Наприклад, наш факультет проводив опитування IT-компаній Миколаєва, у яких працевлаштовані наші студенти. Ми попросили керівництво відповісти на ряд питань у анкеті і з урахуванням відповідей та побажань кожної весни оновлюємо навчальні плани.  За таких умов ЗВО може випускати конкурентоспроможних фахівців.

Чи мають студенти можливість під час навчання проявити свої професійні здібності у межах співпраці з IT-компаніями?

Вони можуть проявити професійні здібності багато в чому. Могилянка проводить різноманітні позанавчальні професійно орієнтовані заходи: хакатони, конкурси  студентських стартап-розробок, квести. І на ці ж заходи обов’язково запрошуємо представників IT-компаній, які виступають у якості членів журі, менторів або спонсорів.

На таких заходах студенти показують свої знання та безпосередньо спілкуються з представниками різних компаній. Часто буває, що останні запрошують наших студентів  на тренінги, безкоштовні курси. Крім того наші студенти беруть участь у різноманітних всеукраїнських заходах, де досить часто займають призові місця. Також у нас є виробнича практика, яку студенти проходять на базі IT-компаній, де підвищують свій професійний рівень.

Чи багато випускників IT-спеціальності працевлаштовуються закордоном?

Кадри йдуть туди, де кращі умови. Але це не критично. Наші випускники працюють в Америці, Канаді, Австрії, Польщі, і в багатьох країнах. Але це поодинокі випадки. Це пов’язано з особливістю галузі: можна отримувати достойну європейську зарплатню, знаходячись в рідному місті. Адже проекти, над яким працюють наші компанії, як правило готують для закордонних замовників. Тому потреби виїздити закордон, щоб отримати гарну зарплатню, в IT-фахівців по суті немає.

Якими якостями, на вашу думку, мають володіти випускники IT-спеціальності, щоб бути успішними саме в цій сфері?

Крім того, що їм необхідно володіти професійними компетенціями, на мій погляд, вони повинні мати швидке мислення, креативність, вміння оперативно розв’язувати задачі та здатність працювати в команді. Крім того, оскільки компанії найчастіше працюють на іноземних замовників, треба вміти комунікувати іноземною мовою, зазвичай англійською. До речі,  в нашому університеті це питання розв’язується для всіх студентів однаково: всі спеціальності вивчають англійську мову з 1 до 6 курсу (5 годин на тиждень). Спочатку загальна англійська, а потім професійно орієнтована.

За матеріалами ТРК «МАРТ» (програма «Діалог»)

 

Події та оголошення


вересня
26
Запрошуємо на зустріч з представниками «Inter Agro Image»

26 вересня об 11.50 відбудеться зустріч з представниками «Inter Agro Image» для студентів 1-3, 5 курсів. На зустрічі обговорюватимуть питання стажування за кордоном та програми 2020 року.

вересня
30
Cтажування в Ubisoft Coding Campus!

Можливість пройти стажування в одній з провідних компаній світу, світу, що спеціалізується на розробці відеоігор! Ubisoft – одна з провідних компаній світу, що спеціалізується на розробці відеоігор. Ubisoft розробникблокбастерів,якот:Assassin’s Creed®, Far Cry®, Steep®, Watch Dogs®, Trials®, Rainbow Six®. CodingCampus – …

Шукаємо перекладачів польської мови!

Компанія “Так Треба Продакшн” шукає перекладачів польської мови для перекладів фільмів, серіалів, мультфільмів тощо. “Так Треба Продакшн”– найбільша на українському медіа-ринку компанія, що спеціалізується на дубляжі, субтитруванні та адаптації. Потрібні впевнені перекладачі з рівнем мови B1 і вище, які готові …