Основні аспекти взаємодії між IT-освітою та бізнесом: інтерв’ю з деканом ФКН Анжелою Бойко


Декан факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили Анжела Бойко розповідає в інтерв’ю про основні аспекти взаємодії між IT-освітою та бізнесом.

Анжела Бойко

Що таке інформаційні технології та наскільки ця галузь нині популярна?

В останні десятиліття інформаційні технології глибоко проникли в життя людей і тепер забезпечують організацію  життєдіяльності  майже усіх сфер сучасного суспільства. В Україні, як і у світі, дуже стрімко розвивається ринок IT-послуг. Наприклад, за минулий рік вклад IT-галузі в економіку України склав майже 4 % ВВП, а в експортних надходженнях вона знаходиться на третьому місці, поступаючись лише агробізнесу та металургії.

Чи є у ЗВО можливість йти в ногу з часом та формувати конкурентоспроможних фахівців?

Це складне завдання, яке стосується освіти в будь-якій галузі. Єбезлічшляхів його вирішення. Один з таких (як нам здається, найбільш дієвий) – це тісна співпраця ЗВО з IT-бізнесом. Тут зацікавлені обидві сторони. Компанії в результаті спілкування можуть отримати фахівців, які мають актуальні знання, і  не витрачатимуть кошти та час на перепідготовку чи стажування співробітників. Заклади освіти після такої взаємодії можуть випускати фахівців, які будуть конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.

Наприклад, наш факультет проводив опитування IT-компаній Миколаєва, у яких працевлаштовані наші студенти. Ми попросили керівництво відповісти на ряд питань у анкеті і з урахуванням відповідей та побажань кожної весни оновлюємо навчальні плани.  За таких умов ЗВО може випускати конкурентоспроможних фахівців.

Чи мають студенти можливість під час навчання проявити свої професійні здібності у межах співпраці з IT-компаніями?

Вони можуть проявити професійні здібності багато в чому. Могилянка проводить різноманітні позанавчальні професійно орієнтовані заходи: хакатони, конкурси  студентських стартап-розробок, квести. І на ці ж заходи обов’язково запрошуємо представників IT-компаній, які виступають у якості членів журі, менторів або спонсорів.

На таких заходах студенти показують свої знання та безпосередньо спілкуються з представниками різних компаній. Часто буває, що останні запрошують наших студентів  на тренінги, безкоштовні курси. Крім того наші студенти беруть участь у різноманітних всеукраїнських заходах, де досить часто займають призові місця. Також у нас є виробнича практика, яку студенти проходять на базі IT-компаній, де підвищують свій професійний рівень.

Чи багато випускників IT-спеціальності працевлаштовуються закордоном?

Кадри йдуть туди, де кращі умови. Але це не критично. Наші випускники працюють в Америці, Канаді, Австрії, Польщі, і в багатьох країнах. Але це поодинокі випадки. Це пов’язано з особливістю галузі: можна отримувати достойну європейську зарплатню, знаходячись в рідному місті. Адже проекти, над яким працюють наші компанії, як правило готують для закордонних замовників. Тому потреби виїздити закордон, щоб отримати гарну зарплатню, в IT-фахівців по суті немає.

Якими якостями, на вашу думку, мають володіти випускники IT-спеціальності, щоб бути успішними саме в цій сфері?

Крім того, що їм необхідно володіти професійними компетенціями, на мій погляд, вони повинні мати швидке мислення, креативність, вміння оперативно розв’язувати задачі та здатність працювати в команді. Крім того, оскільки компанії найчастіше працюють на іноземних замовників, треба вміти комунікувати іноземною мовою, зазвичай англійською. До речі,  в нашому університеті це питання розв’язується для всіх студентів однаково: всі спеціальності вивчають англійську мову з 1 до 6 курсу (5 годин на тиждень). Спочатку загальна англійська, а потім професійно орієнтована.

За матеріалами ТРК «МАРТ» (програма «Діалог»)

 

Події та оголошення


листопада
15
Святкуємо День студента разом! Не проґав!

Хей! Цей день зовсім скоро! Ми вже знаємо, як ти будеш святкувати! 15.11 – ALL DAY ! Святкуємо ДЕНЬ СТУДЕНТА 11:50 -12:30 – ” tatto майстерня”, смаколики, лотерея «Lucky student» (10-й та головний корпуси); 14:00 – святковий концерт + розіграш призів …

листопада
13
Запрошуємо на мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво»

Шановні студенти,  ГО «Молодь України» разом з доцентом кафедри економіки та підприємства Віктором Погромським приготували для вас мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво». Захід відбудеться цієї середи 13 листопада о 15:00 на базі ЧНУ імені Петра Могили. Якщо ти студент і тебе …

листопада
12
Запрошуємо до Multilingual sprach café: практика німецької, англійської та іспанської мов

Хочете попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови? Тоді запрошуємо вас на Multilingual sprach café Коли: 12 листопада (інші дати будуть анонсовані пізніше) Час: 18:30 – 20:30 Де: Піцерія «Челентано» (3 Слобідська 49/1, біля АТБ) Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр …