Онлайн-зустріч представників ЧНУ ім. Петра Могили та Гуманістично-Природничого університету ім. Яна Длугоша щодо співпраці політологів


17 грудня 2021 року за ініціативи кафедри соціології і політології ЧНУ імені Петра Могили та Українсько-Польського науково-дослідного інституту відбулася онлайн-зустріч з представниками кафедри наук про безпеку Гуманістично-Природничого університету ім. Яна Длугоша в Ченстохові.

Інституція є давнім партнером Могилянки, а представники кафедри наук про безпеку є стейкхолдерами нової спеціальності кафедри політології і соціології ЧНУ імені Петра Могили – 256 «Національна безпека».

Українські та польські вчені обговорили важливі питання співпраці фахівців-політологів, зокрема проведення спільних міжнародних конференцій та інших наукових ініціатив. Важливим питанням дискусії стала ініціатива польських колег щодо започаткування програми подвійного диплому для студентів спеціальності «Політологія», участь здобувачів ЧНУ імені Петра Могили у міжнародних стажуваннях у Гуманістично-Природничому університеті імені Яна Длугоша в Ченстохові тощо. Визначено перспективи співпраці вчених у галузі національної безпеки.

З української сторони участь у зустрічі взяли: декан факультету політичних наук ЧНУ ім. Петра Могили, доктор політичних наук, професор Олександр Шевчук; завідувачка кафедри соціології і політології, докторка історичних наук, проф. Ольга Морозова; вчений секретар ЧНУ ім. Петра Могили, кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології і політології Вікторія Чорна; керівниця міжнародного відділу ЧНУ ім. Петра Могили, кандидатка політичних наук, доцентка кафедри історії Аліна Іовчева та начальник навчально-методичного відділу ЧНУ ім. Петра Могили, політолог, старший викладач кафедри соціології і політології ЧНУ ім. Петра Могили Сергій Шкірчак.

З польської сторони на зустрічі були присутні: доктор габілітований, професор, керівник кафедри наук про безпеку Гуманістично-Природничого університету ім. Яна Длугоша в Ченстохові Януш Зузяк; професор кафедри політики безпеки, дипломатії та новітньої історії, доктор габілітований, професор Анджей Кжак; заступник декана  з дидактично-методичних питань факультету суспільних наук та безпеки, завідувачка кафедри публічної політики Гуманістично-Природничого університету ім. Яна Длугоша в Ченстохові, докторка Анна Засунь та докторка кафедри політики безпеки, дипломатії та новітньої історії Малгожата Соя.

Наприкінці заходу вчені України та Польщі висловили сподівання в успіху намічених ініціатив та обговорили подальші кроки щодо їхньої реалізації.