Олімпіада з дисципліни «Людина і суспільство» для старшокласників

9 листопада 2017 р. викладачами та студентами кафедри соціології проведено олімпіаду з дисципліни «Людина і суспільство» для учнів  10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Перший етап олімпіади передбачав заочну форму участі, зміст роботи учасників полягав у підготовці есе на тему «Миколаїв: перезавантаження свідомості містян», яке містило б обґрунтування вибору конкретної проблеми й ідей, рекомендації щодо її вирішення. Серед основних критеріїв, за якими здійснювалось оцінювання робіт учасників, були наступні: порушення актуальних питань; логіка у викладенні думок та аргументації, висловлювання авторської позиції щодо «змін суспільної свідомості жителів міста»; оригінальність, нестандартність мислення; відповідність заданій тематиці.

Другий очний етап проходив у формі тестування за індивідуальними варіантами. Виконання тестових завдань мало на меті з’ясування рівня узагальнених знань учнів про процеси та явища суспільного буття, філософські, культурні, політико-правові та соціально-економічні основи життя демократичного суспільства. Зокрема, серед тем, що виносилися на обговорення: соціалізація особистості, стереотипи та упередження, конфлікти, структура суспільства, соціальна мобільність, права, свободи і відповідальність громадян, політичні інститути і процеси, демократія, нація, полікультурність, Україна і світ.

За результатами участі у двох етапах олімпіади, за підсумками сумарних балів відбулося нагородження переможців (всі учасники отримати почесні грамоти за участь у конкурсі, переможці – грошові призи).

Вітаємо переможців! Щиро дякуємо всім учасникам, їх науковим керівникам та зацікавленим особам за підтримку, активну участь в олімпіаді!

1-е місце: Чайка Ольга (Миколаївський муніципальний колегіум ім. В. Д. Чайки)
2-е місце: Родічева Дарина (Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15)
3-е місце: Автенюк Юлія (Миколаївський економічний ліцей № 2)

1 (3)