Оголошується конкурс заявок на участь у миколаївсько-берлінському проекті «LET’S TALK ABOUT NEXUS»


Німецька НГО IWEK e.V. Initiative für Wissensaustausch, Empowerment und Kultur спільно з Petro Mohyla Black Sea State University оголошує конкурс заявок на участь упроекті «LET’S TALK ABOUT NEXUS – німецька і українська молодь за водну, енергетичну і харчову безпеку, а також охорону навколишнього середовища».

NEXUS – водна, енергетична та харчова безпека за думкою ФАО (Food And Agriculture Organisation of the United Nations) тісно пов’язані між собою і не повинні розглядатись окремо одна від одної. Це означає, що заходи чи дії, вчинені в одній із цих сфер, матимуть безпосередній вплив на інші дві. Саме тому все треба розглядати в комплексі.
Наприклад:

 • використання добрив аграріями збільшить врожайність, але може мати негативний вплив на якість води у водоймах;
 • недостатня очистка муніципальних стоків може знищити рибу у водоймах;
 • будівництво дамб і ГЕС може мати негативні наслідки для іригаційної системи і фауни цих водоймів;
 • ефект метелика.

Саме тому, влітку і восени цього року молодь Миколаєва і Берліну матимуть можливість відвідати міста один одного та дізнатись більше про питання водної, енергетичної і харчової безпеки і на завершення проекту проведуть 6 публічних дискусій в Миколаєві.

Проект складається з двох частин:

 • навчально-ознайомча подорож до Берліну, де учасники зможуть обмінятись досвідом зі сфери водокористування, енергетики та харчування (тривалість 6 днів);
 • навчально-ознайомча подорож до Миколаєва та відвідування водних, енергетичних і рибоохоронних об’єктів.

В результаті проекту учасники спільно проведуть 6 публічних дискусій для широкого загалу та кілька ознайомчих уроків для школярів міста Миколаєва.

Конкретні дати подорожей будуть визначені дещо пізніше, орієнтовно: вересень 2020 року.

Критерії відбору учасників:

 • вік 21-35 років;
 • проживання в Миколаєві, Україна;
 • знання англійської мови на рівні достатньому для вільного спілкування;
 • навчання і/або досвід роботи в галузі охорони водних ресурсів, енергетики, енергоефективності, харчової промисловості;
 • вміння організовувати публічні виступи, робити презентації і бути готовим долучитись до проведеня публічних дискусій та уроків для школярів;
 • готовність виділити для участі в проекті 2 тижні протягом літа-осені 2020;
 • активність у соціальних мережах і готовність розказувати про проект, писатипости, статті, знімати відео, робити фото;
 • наявність біометричного паспорту;
 • знання німецької мови не обов’язкове, але може бути перевагою.

Щоб взяти участь в конкурсі заявок просимо надіслати нам на адресу iwekev@gmail.com наступні документи:

 • ваше резюме українською і/або англійською мовою.
 • мотиваційний лист, в якому ми просимо вас розказати, чому вам цікава участь у проекті.
 • Термін подачі до 7 березня 2020 року.

Проект фінансується фондом EVZ Foundation, програмою Meet up: Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen Німецько-Українські зустрічі.

Учасницям і учасникам проекту покриваються витрати на транспорт, проживання, матеріали, необхідні для втілення проекту.

Медичне страхування та оформлення біометричного паспорту, а також можливі збори, пов’язані із перетином корднону з ЄС, покриватись не будуть.

Бажаємо успіху вам та з нетерпінням чекаємо на ваші заявки!

Команда проекту LET’S TALK ABOUT NEXUS!

Події та оголошення


квітня
1
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Про це повідомляють на сайті МОН. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі. Податися на участь у державній стипендійній програмі можна …

березня
4
Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

4 березня 2020 року о 12:00 в читальній залі університету відбудеться зустріч із представником Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба щодо навчання на військовій кафедрі. Запрошуються студенти 1-5 курсів. За детальною інформацією звертайтеся до кабінету 5-102.

лютого
20
Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»  в рамках спеціальності  151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (РВО – бакалавр). Зустріч відбудеться 20 лютого о 17-00 в приміщенні 1-314 (деканат факультету комп’ютерних наук).