Новини МОН: призупинення ліцензування, мінімальна сума контрактів та працевлаштування випускників вишів


Міністерство освіти і науки призупинило ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти.  Про це повідомили в листі-роз’ясненні МОН, що адресовано керівникам наукових установ, закладів вищої, післядипломної та фахової передвищої освіти. Причиною було названо зміни у законодавстві України. Усі ліцензійні справи, отримані МОН до 15 січня 2020 року включно, розглянуті у встановленому порядку відповідно до чинного на той час законодавства. Наразі процедура ліцензування здійснюється МОН у сфері післядипломної, фахової передвищої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до Ліцензійних умов.

Відновлення ліцензування відбудеться після затвердження нової редакції Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, переліку професій, для яких запроваджується додаткове регулювання, та порядку проведення виїзної ліцензійної експертизи.

 

Заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний  повідомив, що мінімальна ціна контрактів на навчання за контрактом у вишах на певних спеціальностях буде встановлюватися МОН (державою). За його словами таке рішення допоможе уникнути «пагубного демпінгу», коли університети ставлять ціну, яка є значно меншою собівартості підготовки, аби привернути абітурієнтів. Тоді цю різницю компенсують за допомогою держфінансування. Таке нововведення почне діяти вже з літа 2020 року.  Також він припустив, що демпінг університетів на вартості навчання може мати й корупційну складову.

 

Заступник міністра розповів і про фінансування вишів. А саме зазначив, що  працевлаштування випускника на посадах, які вимагають вищої освіти, стане показником діяльності вишу (що вплине на його фінансування державою).

«Ми не будемо фінансувати університети лише по кількості студентів. Будемо оцінювати результати їхньої діяльності. Одним з них буде працевлаштування випускників на посадах, які вимагають кваліфікації вищої освіти, а не будь-де», – зазначив заступник міністра, відповідаючи на запитання щодо запланованої зміни фінансування університетів.

За його словами, якщо університет випускатиме студентів, які не зможуть знайти роботи, де потрібна вища освіта, він буде втрачати державне фінансування.

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …