Нове у вищій освіті 2022: Збільшення стипендій, е-студентський та компенсація коштів для навчання в IT

З першого січня 2022 року зросли академічні та іменні стипендії здобувачів вищої, фахової передвищої освіти. Останній раз збільшення академічних стипендій відбувалось у 2017 році. Наразі отримують стипендію у ЗВО  35-40% фактичної кількості студентів, які навчаються на денній формі здобуття освіти за держзамовленням на одному факультеті, курсі за певною спеціальністю.

Розмір мінімальної академічної (звичайної) стипендії для студентів вишів, які навчаються на бакалавра або магістра, збільшується з 1300 до 2000 гривень на місяць, а підвищеної – з 1660 до 2550.  Розмір академічної стипендії Президента України й іменних та академічних стипендій, заснованих Кабміном, теж змінюється: з 2720 до 4400 гривень на місяць та з 2480 до 4000 гривень на місяць відповідно.

З початку року студентські електронні квитки в мобільному застосунку «Дія» прирівняно до паперових. Нагадаємо, що з 2019-го е-квиток функціонував як пілотна версія, а відтепер, по закінченню проєкту, студентські квитки будуть використовуватися на постійній основі. Використати квиток можна, створивши його у додатку «Дія», розробленого Міністерством цифрової трансформації України. За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, уже успішно сформовано 751 тисячу е-студентських. Також дійсними у 2022 році стануть водійські посвідчення та техпаспорти.

Міністерство цифрової трансформації України у 2022 році планує додатково залучити тисячі нових ІТ-фахівців на український ринок. Робитимуть це за рахунок 50% покриття державою вартості ІТ-освіти (впровадження держпрограми співфінансування здобуття ІТ-освіти). За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, на сьогодні в Україні не вистачає приблизно 50 тисяч ІТ-фахівців, щоб компанії розвивалися відповідно до своїх планів і були зайняті всі вакансії. Таким чином планують отримати тисячі випускників, простимулювати розвиток онлайн-освіти та світчерів – людей, які змінюють професію.