Нове обладнання для Наукового Інституту радіаційної і техногенно-екологічної безпеки ЧНУ імені Петра Могили

З перших днів повномасштабного вторгнення Росії на суверенну територію України російські військові систематично здійснюють військові дії навколо українських АЕС, що є буквальними проявами ядерного тероризму.

У зв’язку з цим, питання моніторингу радіаційного фону у регіонах розташування АЕС є вкрай актуальними.

Так, завдяки вченим Наукового Інституту радіаційної і техногенно-екологічної безпеки на базі ЧНУ імені Петра Могили, зокрема докторки біологічних наук, професорки Людмили Григор`євої та кандидатки технічних наук, доцентки Анни Алексєєвої, місто Миколаїв долучився до системи постійного моніторингу радіаційного фону.

У тісній співпраці з громадською організацією SaveDnipro Науковому Інституту радіаційної і техногенно-екологічної безпеки було передано радіометр, який встановлено в лабораторії Інституту для отримання постійних даних щодо радіаційної обстановки у м. Миколаєві.

Дані моніторингу можна переглянути в режимі онлайн за посиланням.

Продовжуємо працювати на науковому фронті!