Не навчанням єдиним: викладачі Могилянки про хобі, страви та відпочинок. Гліб Горбань

«Рух – це здоров’я і гарний настрій», – саме так описує користь спорту в своєму житті Гліб Горбань, старший викладач кафедри інженерії програмного забезпечення ЧНУ ім. Петра Могили. Він обирає велосипед і розповідає про те,  як до цього прийшов і скільки кілометрів планує проїхати  цього року.

Гліб Горбань

1. З чого почалось ваше захоплення цією діяльністю? Чому ви обрали саме це заняття?

Насправді я ще з дитинства любив кататись на велосипеді, особливо, коли навчався у школі, але, на жаль,  на деякий час припинив цим займатись. А повернувся не так давно. Коли у  2015 році  відпочивав на морі в Одесі, дуже захотілось просто проїхатись по Набережній уздовж моря і я взяв там велосипед на прокат.  Коли приїхав з моря, то зрозумів, що це мені дуже сподобалось і вирішив вже в Миколаєві взяти велосипед на прокат. Ну і потім я цей велосипед взагалі викупив.

Спочатку їздив на невеликі дистанції: їздив в Лісках (я живу там). Одного разу вирішив заради цікавинки поїхати у центр і зробив це через старий вокзал і так я доїхав аж до Соборної. У той час це була перша велика поїздка. Потім стало цікавіше доїхати ще далі. З того часу я почав їздити достатньо багато. Однак той велосипед, який я викупив, почав ламатися і я купив новий, який у  мене і по сьогодні. Уже четвертий сезон на ньому катаюсь, об’їздив весь Миколаїв  і беру його з собою, коли їду на море в Одесу.

1. Як виглядає ваше хобі/ заняття зараз?

Спочатку я їздив на велосипеді по вечорах, після роботи, а тепер і на роботу. Тільки останні дні дуже спекотно, то приїжджаю не на ньому. А маршрути загалом у мене дуже різноманітні. Я можу заїхати абсолютно в інший кінець міста. Також беру участь у заходах з велоспорту. Останній такий – це був велопробіг під назвою «Ми колесо». Ще брав участь у велопробігах минулого року, на День молоді. Це можливість проїхати центральним проспектом, яким просто в інший час на велосипеді не проїдеш. Дуже цікаво було опинитися серед однодумців.

Загалом за день проїжджав бувало до 30 км, а рекорд за день – 38 км. Це, до речі, було нещодавно, коли я їздив з профорієнтаційною роботою по школах Миколаєва. У минулому році я проїхав 2809 км за рік (з квітня до листопада). Думав,  власне, що накатаю 3000 км, але трохи не вистачило, і я твердо вирішив у цьому році цей рекорд побити.

1. Чим саме вам подобається це заняття? Що корисного/позитивного приносить у ваше життя?

По-перше, це заняття спортом, після якого відчуваєш вдоволеність. Рух – це здоров’я і гарний настрій. Це дозволяє відволіктися від певних проблем (наприклад, мені допомагало відволіктися від  захисту кандидатської).  А по-друге, свіже повітря. Ну і люблю швидкість. Також це заняття допомогло мені схуднути: у загальному скинути 25 кг (коли не сезон кататись, взимку, – займався в залі).

1. Найкращий спосіб відволіктися від роботи і відпочити (окрім хобі)?

Друге моє улюблене заняття у літній час – це плавання у відкритих водоймах. Дуже сподобалось минулого року в районі Турбази у Варварівці.  Там дуже красиве місце з гарною природою і я, будучи у відпустці, кожного дня туди їздив. Люблю влітку прийти на берег річки, постелити ковдру у затінку і відпочивати таким чином, а також люблю їздити на море.

Бліц-опитування

1. Яка ваша улюблена страва? Що полюбляєте готувати?

Деякі страви можу приготувати. Улюблена –  салат з крабових паличок.

1. Яким ви були у роки навчання в університеті?

Любив пізнавати нове. Взагалі дуже любив комп’ютери  і саме тому вирішив колись вступати на програміста до ЧНУ ім. Петра Могили.

1. Яка головна риса вашого характеру?

Самокритичність.

1. Які три риси характеру ви цінуєте в людях найбільше?

Чесність, справедливість. Ціную людей, які відгукуються, допомагають.

1. Ваш улюблений кінофільм?

Багато. Люблю комедії.

1. Улюблене місце/заклад відпочинку в Миколаєві?

Берег  річки, район Турбази у Варварівці та Парк перемоги.

1. Яку країну хотіли б відвідати?

Італію.

1. Якби не стали викладачем, ким були б?

Програмістом.