Не навчанням єдиним: викладачі Могилянки про хобі, страви та відпочинок. Дмитро Січко


Дмитро Січко, декан юридичного факультету, кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного та кримінального права і процесу розповідає про те, чому вважає волейбол своїм справжнім спортивним хобі. Також Дмитро Сергійович поділився, яка риса характеру повинна бути у декана та чому цілий тиждень хотів би пожити в лісі.

Дмитро Січко

 

 1. Як виглядає ваше хобі зараз?

Через те, що в дитинстві професійно займався спортом (стрибки на батуті, стрибки у воду), я привчив себе до фізичних навантажень. Зараз у позаробочий час займаюся волейболом та кросфітом. Звісно, як любитель, для підтримки фізичної форми. Якщо обирати з-поміж цих двох занять спортивне хобі, то більше все-таки подобається волейбол. Для мене це захоплива гра, де окрім змагання, ще є спілкування з колегами та друзями. Тому волейбол я можу назвати своїм справжнім хобі.

Якщо ж говорити про кросфіт, то там, як ви розумієте, змагання ні з ким немає. Потрібно формально протягом якогось періоду зробити певний набір вправ. Кросфітом займаюсь більше для підтримки фізичної форми, а от волейбол не лише для цього, адже там цікаво: спілкування, друзі та запал. Зазвичай маємо одне-два тренування на тиждень.

 1. З чого почалось ваше захоплення волейболом? Чому ви обрали саме це заняття?

Це почалось десь років 8 тому. Друзі запросили мене пограти у волейбол, у який я взагалі ще не вмів грати. Суперники мали більше майстерності та досвіду, тому, відповідно, перемога була за ними.  Тоді мені сподобався сам волейбол. Але оскільки я погано грав,  це стало для мене певним викликом: цікава гра, а я володію технікою на рівні аматора (або навіть нижчому). І тому вирішив  для себе займатися волейболом. Почав ходити з друзями і десь через рік занять вже вийшов на непоганий рівень, коли почуваю себе вільно в цій грі: добре знаю правила, маю навички, і граю так, аби не зіпсувати змагання для своєї команди. Після цього сталося так, що сформувався хороший колектив і утворилось дружнє спілкування.

 1. Чим саме вам подобається це заняття? Що корисного/позитивного приносить у ваше життя?

Волейбол знімає напругу після робочого дня. Це точно! Зараз я не так часто маю можливість зустрічатися з друзями, адже багато часу витрачаю на роботу та сім’ю. А от якраз на волейболі у нас і є можливість поспілкуватися. Три години після складного робочого дня я приділяю волейболу. З них десь дві години ми граємо, а годину можемо поспілкуватись. Саме це мені і подобається. З одного боку, це певне навантаження й азарт, а з іншого – реальне спілкування з друзями, з якими не можу побачитись протягом тижня. Тобто маю і спортивне навантаження, і психологічний відпочинок. Також подобається волейбол тим, що це певний запал і тут відчувається дух суперництва.

 1. Найкращий спосіб відволіктися від роботи і відпочити, окрім хобі?

Оскільки протягом дня дуже багато спілкуюся з людьми на роботі (як університетській, так і позауніверситетській), а також в політичній сфері, то для мене зняти напругу – це інколи просто піти подалі від суспільства.  Наприклад, прогулятися вздовж річки, спокійно посидіти в тиші на свіжому повітрі, щоб мене ніхто не чіпав і я просто послухав природу. Інколи хочеться провести цілий тиждень десь у будиночку в лісі.  Часом ми з сім’єю виїжджаємо до лісу або гуляємо в парках. Таким чином я і родині приділяю увагу, і відпочиваю від суспільства.

 

Бліц-опитування

 1. Яка ваша улюблена страва? Що полюбляєте готувати?

Ще в гуртожитку навчився готувати всі види страв без проблем. А от улюблена страва – плов, але у виконанні моєї дружини.

 1. Яким ви були у роки навчання в університет?

Я не був відмінником, але закінчив університет без жодної трійки. Коли жив у гуртожитку, поєднував активне веселе життя і навчання. Тому студентам раджу все-таки пожити в гуртожитку, бо це певний досвід життя.

 1. Яка головна риса вашого характеру?

Витримка. Бо, працюючи на посаді декана, без витримки не обійтись

 1. Які три риси характеру ви цінуєте в людях найбільше?

Чесність, привітність та професіоналізм.

 1. Ваш улюблений кінофільм?

 «Солодкий листопад».

 1. Улюблене місце/заклад відпочинку в Миколаєві?

Оскільки в мене маленька дитина, то зараз моє улюблене місце відпочинку – це парки, іноді «заміняємо» їх на 8-ий причал чи Яхт-клуб.

 1. Яку країну хотіли б відвідати?

Мене приваблює Норвегія, Швеція. Я хочу побувати на фіордах, подивитись на цю безмовну красу.

 1. Якби не стали викладачем, ким були б?

А в мене вибору немає – я був би юристом. Я уже юрист, тому що надаю консультації друзям та іншим особам.

 

Події та оголошення


червня
22
Конференція трудового колективу ЧНУ імені Петра Могили

22 червня 2020 року о 15:00 в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили відбудеться конференція трудового колективу Порядок денний: 1. Затвердження нової редакції Статуту ЧНУ імені Петра Могили 2. Затвердження Стратегічного плану розвитку ЧНУ імені Петра Могили на період 2019-2024 …

Набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща)

Шановні студенти! Оголошується набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща) на осінь 2020-2021 н.р. Основні вимоги до учасників: студент/ка ЧНУ ім. Петра Могили 2-3, 5 курс навчання, будь-яка спеціальність знання польської мови (А2 і вище) академічна успішність …

травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут