Не навчанням єдиним. Громадська діяльність студентів Могилянки. Валентина Чернова


Валентина Чернова, студентка п’ятого курсу спеціальності «Геодезія та землеустрій» (денна форма) та «Публічне управління адміністрування» (заочна форма).

Як, коли і чому вирішили зайнятись цією справою?

Громадською діяльністю я почала займатися ще зі школи. Там у нас було учнівське самоврядування. Напевно, з того моменту я відчула, що це моє. Я можу в цьому розвиватися, здобувати досвід, контакти. В університеті я продовжувала займатися громадською діяльністю. За час навчання на бакалавраті я була учасницею більше ніж ста проектів і організатором понад 50. Я їздила на всі можливі тренінги, конференції. Перші рази було страшно, коли йдеш і не знаєш, де опинишся, як все буде, але потім ти втягуєшся. Це все стає повсякденністю.

У чому полягає ваша робота?

Я працювала в багатьох проектах і виконувала там різні функції. Останній раз я була координатором області під час акції «World Cleanup Day” організації «Let’s do it, Ukraine!». Ми робили цю акцію багато років, з яких я в ній – 3-4. Починала  як волонтер, потім стала координатором міста, і цього року області. Моїм завданням було підтримувати зв’язок з координаторами населених пунктів, проведення Всеукраїнського форуму в Миколаївській області. В ньому були залучені різні департаменти, голови молодіжних організацій, громадські активісти. В мене там було 23 спікери.

Який найбільший проект, в якому ви брали участь?

Свого часу я була амбасадором U-Report Ukraine (це міжнародний молодіжний проект Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, який через онлайн-опитування у месенджерах та смс допомагає з’ясувати ставлення молоді до різних аспектів суспільного життя). Я стала єдиною людиною з Миколаєва і Миколаївської області, яка стала амбасадором проекту. Їздила по Україні на тренінгові заняття, де ми розглядали важливі нагальні питання і статистичні дані опитувань; також я проводила тренінги про булінг: яка статистика в Україні, як з ним боротися, як про це говорити. Також були теми про рівність, про ейджизм – дискримінацію за віком, яка в нас є в Україні.

Як вдається поєднувати навчання/роботу/громадську діяльність?

Насправді це не так легко як може здатись на перший погляд. Ти маєш тільки 24 години на добу. Тобі потрібно знайти час для роботи, громадської діяльності і навчання. І при цьому всьому ще спати, спілкуватися з друзями і родиною, вирішувати побутові питання. Для цього тобі потрібно обирати пріоритети та встановлювати тайм-менеджмент. І тут важливо розуміти, що якщо пріоритет для тебе – громадська діяльність, то навчання ти будеш підтягувати вночі або між проектами.

Чим громадська діяльність може допомогти в майбутньому?

В першу чергу, це розвиток  особистості, коли ти починаєш робити якусь справу, то отримуєш нові вміння, новий досвід, знайомства. Це і навички налагодження зв’язків, навичка коректно реагувати на стресові ситуації, тімбілдінг. Але займатись цим потрібно, тільки якщо ти справді цього хочеш, якщо ти бачиш в цьому ріст себе як особистості або як професіонала, ти повинен спробувати. Тобі потрібна мотивація, але її вбиває страх і лінь. Ти хочеш це робити, але не знаєш як, через це боїшся, що нічого не вийде. А потім підключається лінь, і ти думаєш «ну якщо нічого не вийде, то й не буду робити». Це потрібно переборювати в собі. Після того як ти візьмеш участь у першому проекті, не треба зупинятись на цьому. Це лише перший досвід, який ти отримав. Лише після п’яти проектів, в яких ти візьмеш участь ти зрозумієш, які тобі ближче. Адже всі вони різнонаправлені. Правова сфера, мистецтво, економіка або щось інше. Ти на собі повинен відчути, що з цього твоє, і тоді ти зрозумієш, що саме тобі потрібно і чи потрібно взагалі тобі займатися громадською діяльністю. Я рекомендую почати як волонтер, а вже потім займатися своїм проектом, бо для цього потрібно зібрати команду. Звичайно, ти сам можеш звернути гори, але легше, краще і веселіше працювати з командою і делегувати частину своїх завдань. Бо я нагадую: у тебе лише 24 години на добу. І ти можеш все не встигнути і зробити абияк.

Тому просто зроби перший крок на зустріч громадській діяльності. Можливо, саме вона стане твоєю справою та місією або закладе фундамент твоїх майбутніх здобутків.