Не навчанням єдиним. Громадська діяльність студентів Могилянки. В’ячеслав Шпаков


В’ячеслав Шпаков – студент Факультету політичних наук з 2014 по 2020 рік. Зараз голова громадської організації «Асоціація Політологів Півдня ”Ольвія”» та політичний консультант. Розповідає, чому вирішив зайнятись громадською діяльністю, та чому це дуже корисний досвід.

Як, коли і чому вирішили зайнятись цією справою?

Важко сказати. Мені, напевно, хотілось цього з самого початку. Було бажання щось змінити для себе або своїх близьких. Мені це подобається. Я активний зі шкільних років: був президентом гімназії 4 роки, лідером учнівського самоврядування, потім лідером студентського самоврядування. І зараз я цим займаюсь, тому що розумію, що можу дати щось громаді чи суспільству. Я міг би просто насолоджуватися своїм життям, але хочу бути корисним. І до того ж без цього починаю нудьгувати.

У чому полягає ваша робота?

Я засновник та голова громадської організації «Асоціація Політологів Півдня ”Ольвія”». Координую роботу загалом, визначаю цілі, розробляю проєкти, набираю команду. «Ольвія» займається політичною освітою – приходимо в школи і розповідаємо дітям про якісь елементарні політичні категорії.  Є в нас і інші проєкти.  Влітку ми створили проєкт «InfoCovid». Це телеграм-канал,  де ми публікували різні матеріали про коронавірус. Наша ціль була убезпечити наших читачів від фейкових новин про коронавірус. Тоді була велика паніка стосовно цього. Також ми виготовляли різноманітні карти і діаграми стосовно поширення та динаміки пандемії.  

Який найбільший проєкт, в якому ви брали участь?

Найбільший проєкт ще попереду. Ми плануємо серію заходів для розвитку туризму в Херсонській області, а точніше в Станіславській ОТГ. Там дуже гарна природа і багата історія. Але головне – там дуже активні жителі. Вони хочуть покращити своє життя і не сидять склавши руки. Пишуть заявки на гранти і виграють їх. Цього року отримали квадрокоптер за програмою розвитку об’єднаних територіальних громад DOBRE. У нас вже є план проєкту та порозуміння з сільським головою.  Ми будемо створювати бренд цієї ОТГ. Це буде реклама затишного і спокійного відпочинку в селі. Це соціальний бізнес для місцевих жителів, до яких будуть приїжджати туристи, і це для них якась копійчина.

Як вдається поєднувати навчання/роботу/громадську діяльність?

В університеті я десь до третього курсу навчався, а на третьому вирішив піти працювати. Встигати все одразу я не зміг і вирішив повернутись до навчання, бо не люблю залишати справи незакінченими. Закінчивши бакалаврат, повернувся до роботи, але працював в більшості влітку. А стосовно громадської діяльності, то я її не полишав. Все одно була енергія, знання і бажання щось робити.

Чим громадська діяльність може допомогти в майбутньому?

Якщо ви вагаєтесь зайнятись громадською діяльністю чи ні, то краще спробуйте. В першу чергу, це навички комунікації, досвід роботи з живими людьми, а не з підручниками. Це колосальний досвід, завдяки якому я, наприклад, зрозумів важливість терпіння. Не всі люди мислять однаково, тому іноді важлива терпимість до інших. Якщо людина неправильно щось сказала або вона знервована, урівноваженість в таких випадках окупиться в майбутньому. Можливо, людина, яку ти хочеш зараз «поставити на місце», знадобиться тобі в майбутньому. Якби я сварився з усіма людьми, які були грубі або агресивні, то в мене не було відсотків 60 контактів, і ці люди мені б не допомогли пізніше. В тому числі цей досвід допомагає зрозуміти чи потрібна вам ваша спеціальність.

Події та оголошення


листопада
10
Запрошуємо на онлайн-подію “Літературознавство- XXI ст.”

Онлайн-подія « Л І Т Е Р А Т У Р О З Н А В С Т В О – Х Х І ст. »  Чорноморський національний університет імені Петра Могили за підтримки Міністерства освіти і науки України у рамках …

жовтня
19
Оголошуємо конкурс «Моє бачення спорту в університеті»

ЧНУ імені Петра Могили оголошує конкурс для активної молоді Могилянки  «Моє бачення спорту в університеті». Головний приз – спортивний рюкзак  від студентської спортивної спілки. Умови конкурсу: Потрібно обрати представника від кожного факультету/інституту (людину, відповідальну за спортивну діяльність). Створити візитку – …

вересня
29
Безкоштовний вебінар від Senior Software Engineer at SoftServe Зореслава Гораля

Одним з плюсів теперішньої ситуації в країні є можливість працювати в ІТ дистанційно! Наразі існує тенденція збільшення вакансій у категорії JavaScript React. Завтра, 29 вересня о 19:30 відбудеться безкоштовний вебінар від Senior Software Engineer at SoftServe Зореслава Гораля на тему: …