Не навчанням єдиним. Громадська діяльність студентів Могилянки. Маргарита Трапезенко

Маргарита Трапезенко навчається на четвертому курсі спеціальності «Психологія».  Розповідає, чому вирішила зайнятись громадською діяльністю, та чому це дуже корисний досвід.

Як, коли і чому вирішили зайнятись цією справою?

Ще з першого курсу я ходила до волонтерського центру «Щирі серця». Мене зацікавила ця діяльність, я хотіла бути причетною до громадської активності, робити вклад у своє місто, своє оточення, самій розвиватися та надалі розвивати інших.

У чому полягає ваша робота?

Я брала участь у різних заходах і виконувала там різноманітну роботу. Працювала волонтером у камері багажу в напівмарафоні «гран-прі Нова пошта». Брала участь в діяльності громадської організації «Велорух Миколаїв», яка виступає за створення умов для розвитку велотранспорту в місті. Там я рахувала велосипедистів для статистики. Також беру участь у роботі Центру соціально-психологічної підтримки ЧНУ імені Петра Могили,  який знаходиться в аудиторії 10-103. Ще була на різних кінотренінгах.

Який найбільший проєкт, в якому ви брали участь?

Я проходила курс навчання у профорієнтаційній секції Центру соціально-психологічної підтримки університету. На заняттях дізналась, що таке профорієнтація, як працювати зі школярами та за якими методиками її можна проводити з ними. А у грудні в Миколаївському центрі зайнятості я проводила відкриті лекції на профорієнтаційну тематику. Такі собі мінітренінги за сценарієм з декількома вправами, щоб молодь мала якесь уявлення про спеціальність, на яку вони хочуть вчитися надалі.

Мені було цікаво поділитися своїм досвідом, оскільки я тоді вже була на третьому курсі.

Як вдається поєднувати навчання/роботу/громадську діяльність?

Іноді буває важко, тому що я, в принципі, відмінниця в групі і ще й працюю. Але якось встигаю.

Чим громадська діяльність може допомогти в майбутньому?

Я б рекомендувала займатися громадською діяльністю, якщо людина дійсно цього хоче. Якщо в неї дійсно є ресурси та потреба поділитись цим ресурсом з іншими. Якщо є потреба розвивати себе у суспільстві, отримати в ньому статус.

В першу чергу, це допоможе вам налагодити зв’язки. А чим більше в тебе зв’язків, тим більше в тебе можливостей. Зарекомендувати себе і мати гарну репутацію – дуже корисна справа. Сьогодні допоможеш ти,  завтра допоможуть тобі. Взаємодопомога – основа соціального капіталу.