Не намагайтеся робити все ідеально: 3 поради, які дозволять встигати більше


Перфекціонізм – вбивця продуктивності. Він знижує нашу здатність правильно розставити пріоритети і, як наслідок, вчасно робити свою роботу. Журналісти Harvard Business Review розібралися, що нам заважає особливо сильно.

Для вас немає несуттєвих завдань.

Несуттєві питання потрібно або вирішувати швидко, або доручати їх рішення комусь іншому. Однак перфекціоністам важко визнати, що в їхньому списку завдань є що-небудь недостатньо важливе. Вони хочуть контролювати абсолютно все.

Іноді перфекціоністи до того звикають до мікроменеджменту, що вони й подумати не можуть, що насправді займаються дурницями. Подібні моменти часто є їх слабким місцем. Будь-яке питання для них автоматично стає вкрай важливим, а значить, гідним максимальних зусиль. І це стає звичкою.

Що робити? Навчіться отримувати задоволення від передачі контролю. Відчуйте, як добре звільнитися від цієї тяжкої ноші. Спробуйте застосувати евристичні методи для швидкого вирішення питань (алгоритм вирішення задачі, який не є гарантовано точним або оптимальним, але цього достатньо для вирішення завдання). І будьте готові до того, що питання може вирішитися не ідеально, зате набагато швидше.

Ви відчуваєте себе морально зобов’язаними стрибати вище голови.

Перфекціоністи вважають, що вони зобов’язані завжди видавати результат вище очікуваного в будь-якій ситуації. Перфекціоністи думають, що якщо не зможуть видати більше, ніж від них очікують, то трапиться якась катастрофа. Вони переживають, що клієнт більше не захоче з ними працювати, якщо вони не відразу дадуть відповідь на запит або лист, навіть якщо клопотання не терміновий і людина в принципі задоволений всім іншим.

 Що робити? Вам потрібно зрозуміти, яка ціна вашого бажання «стрибнути вище голови». Це забирає у вас час, енергію, увагу і бажання, а це цінний ресурс – раптом він вам потрібен десь ще? Можливо, від цього страждає здоров’я, якісь масштабні цілі або навіть ваша сім’я. Коли ви зрозумієте, що не можна так «розбазарювати» ресурси, встановіть собі конкретні правила і ситуації, в яких вам дійсно потрібно видавати двісті відсотків замість звичайних ста. Розвивайте в собі нові звички.

Ви роздратовані, якщо не можете дотримуватися корисної звички.

Коли перфекціоніст хоче слідувати нової звички, він часто виявляється в одній з трьох груп:·

  • відкушує більше, ніж може прожувати;
  • не може почати напрацьовувати нову звичку, поки не переконається, що зможе щодня над нею працювати (результат – прокрастинація);
  • вибирає тільки ті звички, які зможе підтримувати в будь-якій ситуації, незважаючи ні на що.

Гнучкість – ознака психологічного здоров’я. Також потрібно вміти відступати від звичок, які колись були важливі, але зараз ви їх переросли.

Що робити? Необхідно регулярно перевіряти себе. Чи не дотримуєтеся ви звички тільки тому, що вважаєте це самодисципліною? Якщо ви жодного разу за два роки не пропустили похід в спортзал (або що-небудь ще), напевно бували дні, коли такі маніакальні заняття спортом не йшли вам на користь. Але ж цей час можна було куди продуктивніше витратити на що-небудь інше.

Регулярно переглядайте, яких можливостей вас можуть позбавити регулярні заняття чим-небудь. Будь-які звички повинні бути корисними і служити найкращому застосування ваших фізичних і душевних сил.

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …