“Наукова інформація, бібліотека та робота з джерелами”: студенти-філологи вчаться працювати з бібліотечним фондом

Традиційною в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили є міждисциплінарна комунікація та взаємодія між структурними підрозділами. Така співпраця функціонує, у першу чергу, для покращення викладацького потенціалу на заняттях зі студентами.

Так, протягом декількох останніх років відбувається тісна взаємодія між кафедрою української філології та міжкультурної комунікації і Науковою бібліотекою університету.

Протягом 18 – 22 вересня 2023 року студенти першого та других курсів спеціальностей 035 «Філологія» та 014 «Середня освіта» відвідують інтерактивні лекції та практичні заняття з теми «Наукова інформація, бібліотека та робота з джерелами».

Заняття проходять в межах опанування академічного курсу «Основи наукових досліджень та академічна доброчесність» (викладач – кандидатка філологічних наук Галина Косарєва).

Спікерами зустрічей є Світлана Козловська, директорка Наукової бібліотекою ЧНУ імені Петра Могили, Лариса Колесник, заступниця директора Наукової бібліотеки, та Лілія Болдуреску, завідувачка Інституційно-бібліографічним відділом бібліотеки.

Модератор зустрічей – кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української філології та міжкультурної комунікації Галина Косарєва.

Фахівці розказали студентам про бібліотечно-бібліографічні джерела інформації, їхні критерії та шляхи пошуку, а також про бібліографічне оформлення джерел інформації.

Основними аспектами лекції стали важливість академічної доброчесності, окреслення використання каталогу бібліотеки, розповідь про основні правила опису бібліографічних посилань, бібліографічне оформлення наукових робіт, а також використання інструкційного репозитарію.