Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили пропонує безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA

LIBRARIA – проект компанії Архівні інформаційні системи (АІС), що здійснюється у співпраці з бібліотеками, архівами та науковими інституціями в Україні та за її межами.

Мета проекту – оцифрувати та надати доступ онлайн до чимбільшого масиву української історичної періодики.

Роботу над створенням ресурсу було почато 2012 року, коли було відскановано перші колекції українських газет. Наразі оцифровано близько 700 000 сторінок понад 400 видань українською, польською, німецькою, румунською, їдиш, кримсько-татарською та російською мовами, що видавалися у різних регіонах України та поза її межами від початку до 50-х років ХХ ст.

На вебсайті доступні для перегляду не лише цифрові зображення, але й розпізнані тексти видань з інтерактивними змістами кожного з чисел, що надає користувачам широкі пошукові можливості.

Окрім  повнотекстового пошуку, доступний також пошук за назвами видань, географією та хронологією видань , а видання поділені на тематичні колекції.

Запрошуємо до співпраці з онлайн-ресурсом!

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики