Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили про бібліографічні посилання та список використаних джерел


Шановні науковці, аспіранти, студенти!
На час карантину Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили продовжує працювати у дистанційному режимі!

Інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки нагадує Вам,що невід’ємною частиною кожної наукової роботи: дисертація,науково-дослідний проєкт, стаття в науковій періодиці, курсова та дипломна роботи – є бібліографічні посилання та список використаних джерел.

Список використаних джерел має бути створено згідно «ДСТУ 7.1:2006. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання».

Але список використаних джерел у дисертації може оформлятися за вибором: або за ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання», або одним із 11 міжнародних стилів з різних галузей знань:

 1. MLA (Modern Language Association) style.
 2. APA (American Psychological Association) style.
 3. Chicago/Turabian style.
 4. Harvard style.
 5. ACS (American Chemical Society) style.
 6. AIP (American Institute of Physics) style.
 7. IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) style.
 8. Vancouver style.
 9. OSCOLA.
 10. APS (American Physics Society) style.
 11. Springer Math Phys Style.

Список бібліографічних посилань створюють, керуючись ДСТУ 8302:2015 «Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».
Скорочення в бібліографічному описі документів здійснюють згідно з ДСТУ 3582:2013 «Інформація та документація. Бібліографічний опис. Скорочення слів і словосполучень в українській мові. Загальні вимоги та правила».
Якщо у вас виникли труднощі в оформленні бібліографічного списку літератури, бібліографічних посилань Вашої наукової роботи,  ми готові дистанційнонадати Вам консультативну інформаційно-бібліографічну допомогу.

Гарних успіхів та відмінних результатів!
Наша адреса: library@chmnu.edu.ua

Події та оголошення


листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …

листопада
11
Запрошуємо на відкриту лекцію від IT компанії FluidWeb Team

11 листопада 2020 року о 14,00 відбудеться відкрита  лекція від IT компанії FluidWeb Team. Компанія FluidWeb Team запрошує студентів факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили на онлайн лекцію на тему: «Кар’єра IT спеціаліста. Актуальні  технології та тренди в  IT». Приєднатися …