Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили про бібліографічні посилання та список використаних джерел

Шановні науковці, аспіранти, студенти!
На час карантину Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили продовжує працювати у дистанційному режимі!

Інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки нагадує Вам,що невід’ємною частиною кожної наукової роботи: дисертація,науково-дослідний проєкт, стаття в науковій періодиці, курсова та дипломна роботи – є бібліографічні посилання та список використаних джерел.

Список використаних джерел має бути створено згідно «ДСТУ 7.1:2006. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання».

Але список використаних джерел у дисертації може оформлятися за вибором: або за ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання», або одним із 11 міжнародних стилів з різних галузей знань:

1. MLA (Modern Language Association) style.
  2. APA (American Psychological Association) style.
  3. Chicago/Turabian style.
  4. Harvard style.
  5. ACS (American Chemical Society) style.
  6. AIP (American Institute of Physics) style.
  7. IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) style.
  8. Vancouver style.
  9. OSCOLA.
  10. APS (American Physics Society) style.
  11. Springer Math Phys Style.

Список бібліографічних посилань створюють, керуючись ДСТУ 8302:2015 «Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».
Скорочення в бібліографічному описі документів здійснюють згідно з ДСТУ 3582:2013 «Інформація та документація. Бібліографічний опис. Скорочення слів і словосполучень в українській мові. Загальні вимоги та правила».
Якщо у вас виникли труднощі в оформленні бібліографічного списку літератури, бібліографічних посилань Вашої наукової роботи,  ми готові дистанційнонадати Вам консультативну інформаційно-бібліографічну допомогу.

Гарних успіхів та відмінних результатів!
Наша адреса: library@chmnu.edu.ua