Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили презентує виставку до Дня української писемності та мови

Наукова бібліотека Чорноморського національного університету імені Петра Могили з нагоди Дня української писемності та мови презентує однойменну виставку, що складається з найкращих матеріалів фонду наукової бібліотеки з історії мови, аспектів мови та сфер її вживання.

Це прекрасна нагода дізнатися про мову більше, доторкнутися до актуальних наразі проблем уживання мови.

Виставка презентує видання в декількох напрямах – роль мови в системі української культури, наприклад, «Золоте джерельце», «Мово рідна, слово рідне», «Культура мовлення»; сучасні підручники з української мови, зокрема й викладачів ЧНУ імена Петра Могили, та періодичні видання, що ілюструють різні аспекти мови з точки зору історії та розвитку мови, діалектів і правопису;  українська мова за професійним спрямуванням (для студентів юридичних спеціальностей, медиків, філологів тощо); а також українська мова в житті суспільства («Між мовою і языком», «Антисуржик», «Арґо, жарґон, сленґ»).

Вагомими книгами Наукової бібліотеки Могилянки є посібники «Українська мова для студентів-іноземців», де українська мова представлена до вивчення як іноземна.

У читальній залі ЧНУ імені Петра Могили також постійною є презентація художньої літератури сучасних українських письменників і поетів, що стверджує про розвиток української літератури та культури.

Пам’ятаймо, мова – це живий організм, який постійно розвивається.

Запрошуємо до перегляду протягом тижня!