Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили долучається до щорічної акції «Національний тиждень читання»


Протягом тижня з 12 по 19 грудня 2022 року Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили долучається до щорічної акції «Національний тиждень читання». Організатором заходу є Український інститут книги, який проводить зустрічі з метою привернути увагу до українських книжок.

Під час війни важливо вміти відірватися від новин і присвятити час читанню. Це як ліки: правильно підібрана книжка допоможе зрозуміти причини певних історичних подій, зорієнтуватись в ряді важливих питань та відволіктися. Отже, читаймо, а значить – наближаймо мить нашої перемоги!

Пропонуємо добірку популярних книжок українських авторів, що стали важливими в цей непростий для нашої країни час.

  1. «Жінка війни», Анна Шила

Книга «Жінка війни» – перше в історії України видання, де збройне протистояння на теренах нашої країни розглядається через історії жінок. Оповідання написано на основі інтерв’ю з 25 жінками – парамедиками, волонтерами, журналістами, військовослужбовцями, які вирушили на Схід боронити свою Вітчизну. Авторка розповідає про вистраждані долі героїнь, але водночас кожна з них – це символічний образ, у якому втілено життя й емоції багатьох жінок-воїнів. Їхніми вустами говорить Україна. Це голос, який варто почути і до якого варто дослухатися.

  1. «Чорний ліс », Андрій Кокотюха

Події роману розгортаються під час Другої світової війни. У Чорному лісі на Волині українці ведуть смертний бій на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головному героєві, колишньому міліціонерові з Миргорода, зекові, радянському диверсанту, непросто розібратися в тому, хто є ворогом його народу. Утім, вроджене прагнення справедливості не лишає для нього сумнівів, на чиєму боці правда, а стрімке розгортання подій, у вирі яких він опинився, спонукає відстоювати її зі зброєю в руках.

  1. «Сильні та одинокі. Три розмови про українську ідентичність», Петро Кралюк

Роман складається з умоглядних діалогів, фактично філософських суперечок: Степана Бандери зі слідчим, який має більше приводів називатися русином, ніж його арештант; з привидом неупокоєного Яреми Вишневецького, що являється ліричному герою в польській тюрмі; з уявним Андрієм Мельником та Яковом Джугашвілі й Олегом Ольжичем… Наостанок –розмова-розповідь про особисту трагедію виконавця убивства Бандери та про те, що долі всіх сильних й одиноких дивним чином збігаються.

Крім «українця сучасного», існує «українець поза часом», який утілюється в різних постатях залежно від історичної доби. Якщо перший динамічний, то другий – незмінний, бо він суть, ідея та ідентичність. Тому ці розмови завжди внутрішні, це діалоги нашого вічного із сучасним, яке виростає з нього, направлені на пошук і ствердження «вічного українця» в собі…

  1. «Супермаркет самотності», Ірена Карпа

Що там усередині? Записи, майже репортажні… Листи – свої й до себе, переважно електронні, розгорнуті й згорнуті… Есемеси… Жмуток усякого поп-мотлоху. писаного паралельно з романом для якихось інших потреб (фінансових?)… Журнальні дописи, анекдоти, каламбури, приколи (пардон, пришпили), лав-сториз, симпл-сториз, просто сториз, смішні і не зовсім історії, недоісторії. випадково надибані в себе на гард-диску. а також сновидіння. Фільми, кліпи, цитати, натирені в Інтернеті з понтом довідкові статті, віршики, казочки.

  1. «Провина», Анна Хома

Де пролягає межа між Добром і Злом? Куди поспішають, чи краще спитати, – від кого втікають двоє самотніх подорожніх, що випадково зустрілися на землі тисячоліть? Що принесла їм ця зустріч – довгоочікуваний порятунок чи остаточну загибель? Чи варто тривожити приспаних привидів і де взяти відвагу, щоб уцілити у боротьбі з ними? Постійні запитання. Нескінченна війна між Світлом і Темрявою. Війна, яка ніколи не завершується. І треба вирішити, під чиї знамена встати, і в цьому рішенні не можна помилитися, бо помилка може перерости в Провину, яка здатна перекреслити теперішнє і зруйнувати майбутнє, і яку не можна буде згладити навіть найбільшою ціною.

  1. «Рай.Центр», Люко Дашвар

Чи можна досягти успіху, не зрадивши себе?

Люба впевнена, що так. Вона вчиться, працює в заможній родині і навіть змогла приборкати нахабну господиню. Але несподівано перед дівчиною постає вибір – залишатися гордою і самотньою чи бути поруч з коханим хлопцем, мати якого – та сама жінка, в якої вона працювала…

Долучайтеся до читання! Актуальні автори, злободенні теми, переможні мотиви!