Наукова бібліотека ЧНУ ім. Петра Могили: видання на історичну тематику


Історія – автобіографія людства

Історія – вчителька життя, так казали давні мудреці. Це стара, втім досі ніким не спростована думка. Закономірним є те, що увага суспільства до проблем всесвітньої історії постійно зростає. Жодна інша дисципліна не має таких широких хронологічних меж, не охоплює такої величезної  кількості  фактів, імен, явищ та процесів. Мета нашої бібліотеки – допомогти  якомога більшій кількості людей  ознайомитись з фондом читального залу. Всесвітня історія  поділяється на  чотири основні складові.

  1. Історія стародавнього світу – це виникнення людини й суспільства. Саме  в ці часи виникло слово «історія», яке в перекладі з давньогрецької означає «оповідь про те, що дізнався». Початок історії стародавнього світу пов’язують із часом виникнення людини та кам’яного віку. Завершилась вона падінням Західної Римської імперії. У фонді нашої  бібліотеки можна знайти чимало книг на цю тему
  2. Історія середньовіччя знала багато кривавих та трагічних сторінок, але за цієї доби було досягнуто і значного прогресу. Саме тоді склалися передумови для розвитку природознавства, розквіту гуманістичної  думки,  зльоту художньої творчості. Зрозуміти добу середньовіччя  Вам допоможуть такі книги:
  3. Нова історія – це великі географічні відкриття,  розвиток капіталізму,  зміни соціальної структури суспільства. В історії  Нового часу відбуваються такі події: це новий тип феодальної держави – абсолютна монархія,  англійська революція, Велика французька революція. З’являються  нові сильні держави та розпочинається переділ світу. Рекомендуємо Вам такі книги:
  4. ХХ століття закінчилось під знаком «пост-»: постіндустріальне суспільство,  посткомунізм, постмодернізм… Те, що  зовсім недавно  здавалося сучасним – уже історія. У ХХІ столітті люди знову будуть шукати нові ідеї і знову заглядати у власну історію
  5. Історія України –  це шлях боротьби українського народу за незалежність. До її здобуття доклали зусиль  багато поколінь українців – патріотів. Нині Україна є повноправним членом світової спільноти  цивілізованих країн як держава, що має право не лише на самостійний поступ у майбутнє, а й на власну історію. У читальному залі бібліотеки ЧНУ ім. Петра Могили до Вашої уваги такі книги з історії України:
  6. Звертаємо Вашу увагу, що в фонді наукової бібліотеки ЧНУ ім. Петра Могили є такі періодичні видання історичної тематики:

– Український історичний журнал (з 1997 – до 2019рр,)

– Чорноморський літопис (з 2010 – до 2016рр.)

– Історичній архів (з  2008 – до 2017рр.)

– Наукові праці серії  «Історія»

Ми з Вами живемо в епоху інформаційної  революції. Користуємось Інтернетом або читаємо книги,  розуміємо, що таке тероризм,  глобалізація, гендер…. Книги завжди будуть джерелом інформації, знайомити читача з  процесами, які відбуваються у всіх сферах людської діяльності  та в ракурсі історії  сучасного  світу.

Події та оголошення


жовтня
19
До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів

До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів! Списки груп закріплено за посиланням.  

жовтня
25
Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз

Шановні студенти! Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз. Мова навчання: іспанська/англійська. Навчання безкоштовне, стипендія 850 євро (витрати за дорогу компенсуються). Що потрібно для участі: заява на ім`я ректора; скан 1-ї сторінки закордонного паспорту; ваше CV (робити через …

жовтня
18
Reporters Talks Vol.7: Запрошуємо на відкриту лекцію Марічки Паплаускайте

Друзі,  у межах #ReportersTalks продовжуємо мандрувати країною та вчитися разом зі знаними репортерами і сторітеллерами. Наступне місто — Миколаїв. Цього разу лекторкою стане Марічка Паплаускайте — співзасновниця The Ukrainians та головна редакторка Reporters. Марічка також є викладачкою Школа журналістики УКУ …