Наукова бібліотека ЧНУ ім. Петра Могили: література вихідного дня


Сучасне життя важко уявити без художніх книжок. Зі сторінок творів на нас дивляться герої минулого й сьогодення, про яких цікаво і захоплююче розповідають автори-письменники, які є особливо обдарованими людьми. Саме вони відтворюють життя через індивідуальні художні образи. Ці талановиті митці розкривають суспільні відносини, характери і переживання людей на прикладі конкретної особи, яка є і літературним героєм. У читальному залі Наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили представлене різноманіття художньої літератури яка є однією з форм духовної діяльності людини.

Історичні романинадзвичайно поширений різновид роману. Багато українських і світових літераторів писали свої твори про сьогодення і його проблеми, користуючись для цього історичними подіями. В історичних романах на вас чекають дивовижні пригоди і розповіді про долі незвичайних людей. Книги, які варто прочитати, щоб відчути дух епохи: екзотика і національний колорит, інтриги та чаклунство, загадки старовинних рукописів та давні пророцтва. До вашої уваги представляємо книги таких авторів: Наталя Дзюбенко, Богдан Лепкий, Іван Багряний, Роман Іваничук, Гнат Хоткевич, Микола Вінграновський, Генрик Сенкевич, Яцек Бохенський, Крістіан Жак, Вашингтон Ірвінг, Болеслав Прус, Генріх Манн.

Фантастика

Сучасна література просто не можлива без такого жанру як фантастика. Багато “нафантазованого” письменниками в минулому стало дійсністю сьогодні. Фантастика і фентезі: найкращі книги для справжніх поціновувачів жанру. Тут ви знайдете не лише найпопулярніші новинки від визнаних фантастів і збірники фентезійних історій, але й цікаві видання, які підкорили читачів з усього світу. Захоплені фантастикою люди знають, що фантастична література надзвичайно різноманітна. З цим літературним жанром вас познайомлять такі автори: Сергій Оксеник, Галина Пагутяк, Анна Хома, Олекса Стороженко, Юрій Андрухович, Кліффорд Саймак, Джон Толкієн, Джон Фаулз, Станіслав Лем, Рей Бредбері.

Детективи

Таємниця, інтрига та несподіваний фінал. Яким би не був детектив – фантастичним, психологічним, іронічним, шпигунським – цей жанр вже давно завоював прихильність серед читачів. До вашої уваги найкращі детективні історії від майстрів кримінального жанру: Керол Хіггінс Кларк, Стівен Крейн, Едгар Аллан По, Юрій Дольд-Михайлик, Умберто Еко, Роберт Ганс ван Гюлік, Габріель Гарсія Маркес, Вілкі Коллінз.  Автори змагаються за нашу увагу, вигадують все складніші загадки, таємниці, історії, сплітають долі та майстерно крок за кроком розкривають сюжет. Цей жанр залишається одним з найпопулярніших серед літературних творів, наряду з фентезі. До речі, екранізуються детективи у рази частіше за інші жанри, це також додає книгам цікавості.

Романи про кохання         

Художньо досконалі твори приносять естетичну насолоду. Основною темою романтичних романів є палке кохання, яке не розуміють оточуючі, або на перепоні якого зустрічається багато складних обставин. Твори романтичного жанру описують історії кохання, акцентуючи особливу увагу на почуттях та переживаннях героїв книжок, авторами яких є: Сесілія Ахерн, Ґі де Мопасан, Яна Дубинянська, Шарлота Бронте, Девід Герберт Лоуренс, Богдан Бойчук, Шодерло де Лакло, Джейн Остен.

Соціально-психологічні твори.

Творчість письменника – унікальний психологічний феномен самопізнання і пізнання світу. В романах соціально-психологічної тематики  ви дізнаєтесь  про людську самотність та беззахисність, де людина шукає себе, своє місце в житті. Такі письменники як Галина Пагутяк, Євген Пашковський, Юрій Покальчук, Франсуа Моріак, Дафна Дю Мор’є, Франсуаза Саган, Айріс Мердок, Салман Рушді – майстри психологічного портрету, які дуже тонко передають найменші зміни душі.

Книга – геніальний витвір людського розуму, вона розширює наш кругозір, духовно нас збагачує, а художня література – це невичерпне джерело мудрості, знань, краси художнього слова для розвитку людини.

Події та оголошення


березня
17
Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики

I (університетський) тур Всеукраїнської студентської олімпіади з математики відбудеться 17 березня 2020 року (вівторок) о  10:00 (2-3 пари) в аудиторії 2-202 Учасники та призери будуть відзначені керівництвом університету

квітня
3
Конкурс для студентів – «Найкращий ескіз прикраси»

Майстерня прикрас Kochut проводить конкурс для студентів – «Найкращий ескіз прикраси». Завдання: намалювати ескіз, використовуючи мотиви природи, архітектури чи казок. Розкрийте свою креативність на повну. Це може бути будь-яка прикраса – каблучка, кулон, брошка, сережки, тощо. Створюючи зображення, дозволено користуватися …

лютого
14
Приєднуйтесь до святкування Дня святого Валентина разом з ЧНУ імені Петра Могили!

14 лютого в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться святкування Дня святого Валентина! • 11:50 -12:30 фотозона, пошта св. Валентина (головний корпус) • 14:00 Святковий концерт (актова зала ЧНУ імені Петра Могили) На святковому концерті на вас чекають виступи театрального гуртка, …