Наукова бібліотека ЧНУ ім. Петра Могили: література вихідного дня


Сучасне життя важко уявити без художніх книжок. Зі сторінок творів на нас дивляться герої минулого й сьогодення, про яких цікаво і захоплююче розповідають автори-письменники, які є особливо обдарованими людьми. Саме вони відтворюють життя через індивідуальні художні образи. Ці талановиті митці розкривають суспільні відносини, характери і переживання людей на прикладі конкретної особи, яка є і літературним героєм. У читальному залі Наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили представлене різноманіття художньої літератури яка є однією з форм духовної діяльності людини.

Історичні романинадзвичайно поширений різновид роману. Багато українських і світових літераторів писали свої твори про сьогодення і його проблеми, користуючись для цього історичними подіями. В історичних романах на вас чекають дивовижні пригоди і розповіді про долі незвичайних людей. Книги, які варто прочитати, щоб відчути дух епохи: екзотика і національний колорит, інтриги та чаклунство, загадки старовинних рукописів та давні пророцтва. До вашої уваги представляємо книги таких авторів: Наталя Дзюбенко, Богдан Лепкий, Іван Багряний, Роман Іваничук, Гнат Хоткевич, Микола Вінграновський, Генрик Сенкевич, Яцек Бохенський, Крістіан Жак, Вашингтон Ірвінг, Болеслав Прус, Генріх Манн.

Фантастика

Сучасна література просто не можлива без такого жанру як фантастика. Багато “нафантазованого” письменниками в минулому стало дійсністю сьогодні. Фантастика і фентезі: найкращі книги для справжніх поціновувачів жанру. Тут ви знайдете не лише найпопулярніші новинки від визнаних фантастів і збірники фентезійних історій, але й цікаві видання, які підкорили читачів з усього світу. Захоплені фантастикою люди знають, що фантастична література надзвичайно різноманітна. З цим літературним жанром вас познайомлять такі автори: Сергій Оксеник, Галина Пагутяк, Анна Хома, Олекса Стороженко, Юрій Андрухович, Кліффорд Саймак, Джон Толкієн, Джон Фаулз, Станіслав Лем, Рей Бредбері.

Детективи

Таємниця, інтрига та несподіваний фінал. Яким би не був детектив – фантастичним, психологічним, іронічним, шпигунським – цей жанр вже давно завоював прихильність серед читачів. До вашої уваги найкращі детективні історії від майстрів кримінального жанру: Керол Хіггінс Кларк, Стівен Крейн, Едгар Аллан По, Юрій Дольд-Михайлик, Умберто Еко, Роберт Ганс ван Гюлік, Габріель Гарсія Маркес, Вілкі Коллінз.  Автори змагаються за нашу увагу, вигадують все складніші загадки, таємниці, історії, сплітають долі та майстерно крок за кроком розкривають сюжет. Цей жанр залишається одним з найпопулярніших серед літературних творів, наряду з фентезі. До речі, екранізуються детективи у рази частіше за інші жанри, це також додає книгам цікавості.

Романи про кохання         

Художньо досконалі твори приносять естетичну насолоду. Основною темою романтичних романів є палке кохання, яке не розуміють оточуючі, або на перепоні якого зустрічається багато складних обставин. Твори романтичного жанру описують історії кохання, акцентуючи особливу увагу на почуттях та переживаннях героїв книжок, авторами яких є: Сесілія Ахерн, Ґі де Мопасан, Яна Дубинянська, Шарлота Бронте, Девід Герберт Лоуренс, Богдан Бойчук, Шодерло де Лакло, Джейн Остен.

Соціально-психологічні твори.

Творчість письменника – унікальний психологічний феномен самопізнання і пізнання світу. В романах соціально-психологічної тематики  ви дізнаєтесь  про людську самотність та беззахисність, де людина шукає себе, своє місце в житті. Такі письменники як Галина Пагутяк, Євген Пашковський, Юрій Покальчук, Франсуа Моріак, Дафна Дю Мор’є, Франсуаза Саган, Айріс Мердок, Салман Рушді – майстри психологічного портрету, які дуже тонко передають найменші зміни душі.

Книга – геніальний витвір людського розуму, вона розширює наш кругозір, духовно нас збагачує, а художня література – це невичерпне джерело мудрості, знань, краси художнього слова для розвитку людини.

Події та оголошення


грудня
12
Запрошуємо на лекцію американського історика мистецтва Вілсона Алекса Фішера

12 грудня 2019 року о 17:00 у приміщенні Виставкової зали (вул. Нікольська 54, вхід з вул. Соборної) відбудеться лекція американського мистецтвознавця Вілсона Алекса Фішера, дослідника програми Фулбрайт про сучасне мистецтво. Організатор: кафедра англійської філології ЧНУ імені Петра Могили. Лекція буде …

грудня
10
Запрошуємо на зустріч з директором Миколаївської філії ТОВ “ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА”

10 грудня 2019 року о 10:30 в ауд. 10-206 відбудеться зустріч  з Сергієм Платоновим, директором Миколаївської філії ТОВ “ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА”, що входить до складу холдинг FREEDOM HOLDING CORP (США) та провадить діяльність на ринку цінних паперів. Запрошуємо відвідати тренінг …

грудня
10
Запрошуємо усіх, хто хоче попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови до Multilingual sprach café

Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр та Соня Геба, а також деканат Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили пропонують приєднатися до Multilingual sprach café усіх, хто хоче покращити своїпрактичні мовленнєві навички. Коли: 10 грудня Час: 19:00 – 21:00 Де: Піцерія …