Найстрашніше свято року


Переддень всіх святих, Самайн, День мертвих, свято мертвих – усе це назви для свята, яке вже сьогодні! Це одне з найдавніших свят, яке існує вже близько 2000 років.

У ЧНУ імені Петра Могили Хелловін проходитиме дуже цікаво! Економічний факультет влаштував казково-магічний квест за мотивами Гаррі Поттера для учнів 8-11 класів, після якого відбулось чаювання з гарбузовими пиріжками. Центр соціально-психологічної підтримки провів соціально-психологічну гру «Химера», присвячену Хелловіну.

А також усіх, хто хоче відчути містичну атмосферу свята мертвих, запрошуємо на Хелловінський ярмарок, який відбудеться на великій перерві в 10 корпусі! На ярмарку можна скуштувати купу смачної їжі, а також можете приготувати власні смаколики та поділитися ними!

Та чи всі знають нюанси, пов’язані з цим святом?

Батьківщиною цього свята насправді є Ірландія. «Днем всіх святих» почали називати 1 листопада з приходом християнства на територію континентальної Європи. Це свято почало існувати на честь тих святих, у яких не було особливого дня вшанування. Відтак, 1 листопада служили так звану «месу всіх святих», а ніч перед нею стала називатися «Переддень всіх святих» – All Hallows E’en, скорочено – Hallowe’en. До речі, це і є коректним написанням назви свята, а не звичне Halloween.

Переодягання в привидів, монстрів та іншу нечисть пішло з кельтських повір’їв. Це було для того, щоб справжні духи не помітили.

А гарбуз є одним із символів свята і насправді називається «Ліхтар Джека». Ліхтарі прийшли з Ірландії, де і з’явилась традиція вирізати середину турнепсу (а потім гарбуза) та ставити свічку. За легендою, назва «ліхтар Джека» походить від імені молодого хлопця Джека, який обманув Диявола, а той покарав хлопця: за це йому був закритий вхід і в рай, і в пекло. Він був приречений поневірятися землею і своїм ліхтарем збивати людей з їх шляху.

So, Trick or treat?

Події та оголошення


травня
23
Запрошуємо на “День факультету із Посвятою в економісти”

23 травня о 14.00 в актовій залі ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться святкування Дня факультету економічних наук! Запрошуємо всіх охочих!

Вакансія в Міжнародному відділі ЧНУ ім. Петра Могили

УВАГА! Студентам (випускних курсів) та випускникам! Запрошуємо активних та цілеспрямованих на роботу у Міжнародний відділ ЧНУ ім. Петра Могили. Вакансія координатора міжнародних освітніх програм та грантової роботи. За детальною інформацією звертатися у міжнародний відділ (5-104). Графік роботи: повний робочий день. …

травня
18
Набір на навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”

Шановні журналісти, з 18 по 28 травня в Одесі на базі літнього табору “Молода гвардія” проходить навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”. Навчання відбувається за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Більше інформації можна прочитати тут.