Найстрашніше свято року


Переддень всіх святих, Самайн, День мертвих, свято мертвих – усе це назви для свята, яке вже сьогодні! Це одне з найдавніших свят, яке існує вже близько 2000 років.

У ЧНУ імені Петра Могили Хелловін проходитиме дуже цікаво! Економічний факультет влаштував казково-магічний квест за мотивами Гаррі Поттера для учнів 8-11 класів, після якого відбулось чаювання з гарбузовими пиріжками. Центр соціально-психологічної підтримки провів соціально-психологічну гру «Химера», присвячену Хелловіну.

А також усіх, хто хоче відчути містичну атмосферу свята мертвих, запрошуємо на Хелловінський ярмарок, який відбудеться на великій перерві в 10 корпусі! На ярмарку можна скуштувати купу смачної їжі, а також можете приготувати власні смаколики та поділитися ними!

Та чи всі знають нюанси, пов’язані з цим святом?

Батьківщиною цього свята насправді є Ірландія. «Днем всіх святих» почали називати 1 листопада з приходом християнства на територію континентальної Європи. Це свято почало існувати на честь тих святих, у яких не було особливого дня вшанування. Відтак, 1 листопада служили так звану «месу всіх святих», а ніч перед нею стала називатися «Переддень всіх святих» – All Hallows E’en, скорочено – Hallowe’en. До речі, це і є коректним написанням назви свята, а не звичне Halloween.

Переодягання в привидів, монстрів та іншу нечисть пішло з кельтських повір’їв. Це було для того, щоб справжні духи не помітили.

А гарбуз є одним із символів свята і насправді називається «Ліхтар Джека». Ліхтарі прийшли з Ірландії, де і з’явилась традиція вирізати середину турнепсу (а потім гарбуза) та ставити свічку. За легендою, назва «ліхтар Джека» походить від імені молодого хлопця Джека, який обманув Диявола, а той покарав хлопця: за це йому був закритий вхід і в рай, і в пекло. Він був приречений поневірятися землею і своїм ліхтарем збивати людей з їх шляху.

So, Trick or treat?

Події та оголошення


березня
25
Безкоштовний доступ до матеріалів видавництва Кембриджського університету

Шановні колеги! Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили повідомляє, що видавництво Кембриджського університету Cambridge University Press надає доступ до понад 700 підручників для вищих навчальних закладів з різних галузей знань для інформаційної підтримки студентів, викладачів, вчених під час пандемії коронавірусу. …