Найпопулярніші спеціальності та збільшення кількості заяв: Проміжні результати вступу 2021 року


Вступники продовжують подавати документи до закладів фахової передвищої та вищої освіти. Початок прийому заяв розпочався 14 липня і триватиме до 23 липня 2021 року.

Подання заяв здійснюється онлайн через електронні кабінети. Цього року вступники мають можливість подати до п’яти заяв на бюджетну форму навчання в будь-який заклад без обмеження щодо кількості спеціальностей та до 30 заяв на контракт.

фото 1.JPG

 

Як повідомляє МОН, станом на 21 липня під час цьогорічної вступної кампанії через сайт vstup.edbo.gov.ua створено 190 тис. 777 електронних кабінетів та подано 886 тис. 164 електронних заяви (на основі повної загальної середньої освіти). Кількість поданих електронних заяв більша на 18% у порівнянні з торішнім аналогічним періодом вступної кампанії. Це зумовлено кількістю випускників закладів повної загальної середньої освіти – на 4,8% більше, ніж у 2020 році.

Найпопулярнішими спеціальностями серед майбутніх бакалаврів стали наступні:

 • Філологія
 • Право
 • Менеджмент
 • Комп’ютерні науки
 • Середня освіта
 • Журналістика
 • Інженерія програмного забезпечення
 • Психологія
 • Маркетинг
 • Економіка

Загалом кількість заяв станом на 21 липня 2021 року на спеціальності за освітніми ступенями «Бакалавр», «Медичний магістр», «Магістр», «Фаховий молодший бакалавр», «Молодший бакалавр» становить 1 млн 289 тисяч 879 (за даними Вступ.ОСВІТА.UA).

У миколаївській області поки подано 18 тисяч 307 заяв за всіма вище згаданими ступенями освіти, а на ступінь «Бакалавр» та «Медичний магістр» – 8 тисяч 597 заяв.

фото 2.JPG

3.jpg

 

До 13 серпня працюють гарячі лінії Міністерства освіти і науки. Вони створені для консультування абітурієнтів з питань вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти. А також для оперативного реагування на можливі факти порушення законодавства про освіту та для контролю за проведенням вступної кампанії 2021 року. Загалом на гарячу лінію МОН уже надійшло майже 2 тисячі звернень.

Звернутися можна за безкоштовним телефоном 0 (800) 50-45-70 за графіком:

 • понеділок-четвер з 9:00 до 17:00;
 • п’ятниця з 9:00 до 16:00;
 • субота й неділя – вихідний.

Для вступників з тимчасово окупованих територій України працює гаряча лінія 0-800-504-425 (з понеділка до четверга з 9:00 до 18:00, у п’ятницю з 9:00 до 17:00).

Також прийом та оперативне надання відповідей на звернення громадян буде здійснюватися за електронною поштою vstup2021@mon.gov.ua. Особистий прийом громадян здійснюється за адресою: м. Київ, б-р Шевченка, 16, к. 401.

Події та оголошення


липня
8
Відкрита зустріч з членами експертної групи в рамках акредитації освітньої програми «Публічне управління та адміністрування» третього рівня вищої освіти (доктор філософії)

Запрошуємо усіх охочих на відкриту зустріч з експертами Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти щодо акредитації освітньої-наукової програми “Публічне управління та адміністрування” за третім рівнем вищої освіти (доктор філософії) за спеціальністю 281 “Публічне управління та адміністрування” галузі знань 28 …

червня
10
Вебінар з природоохоронної тематики «Екологічний моніторинг заповідних територій Миколаївського Причорномор`я»

Чорноморський національний університет імені Петра Могили та ГО “Агентство регіонального розвитку “Причорномор’я” За участі Відкритого Університету Майдану, Південної філії Інституту національної пам’яті та Національного природного парку “Білобережжя Святослава” За підтримки Британської Ради в Україні Розпочинають проєкт соціальної дії Еко-Фест “Кінбурнcька …

червня
10
Приєднуйтесь до Міжнародної наукової конференції “Українсько-Польські відносини: до 100-річчя підписання Ризького договору”

10-13 червня 2021 р. у рамках щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Ольвійський форум-2021: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі» відбудеться Міжнародна наукова конференція  «Українсько-Польські відносини: до 100-річчя підписання Ризького договору». Метою конференції є дослідження різних аспектів українсько-польських відносин, зокрема значення …