Надбання кафедри екології поповнилися монографією наукових досліджень професорів кафедри


У Латвії (вид-во Lambert Academic Publishing) вийшла у світ монографія проф. Людмили Григор’євої (зав. кафедри екології), проф. Юрія Томіліна «Радоновий ризик в екології: формування, моделювання, шляхи зниження» («Radon risk in ecologyformationmodelingways of reduction»).

У книзі представлено результати багаторічних радіаційно-екологічних і дозиметричних досліджень авторів, проведених у південному регіоні України  щодо шляхів формування і моделювання дозового навантаження на населення від природної радіоактивності і від техногенно-зміненого природного радіаційного фону, в першу чергу від радону.

Зокрема, окремий розділ монографії присвячено радоновим озерам, в якому проаналізовано приклади використання таких озер у світі (Греції, Румунії, Угорщини тощо): у курортних, медичних, туристичних цілях. Показано, щоб криштально-блакитні води озера, яке утворилося на місці кинутого гранітного кар’єру поблизу с. Мигія на Миколаївщині, мали нести користь миколаївцям  і туристам на рівні міжнародних стандартів радіаційної безпеки і менеджменту туристичної діяльності, потрібно провести необхідні дослідження  (радіометричні, радонометричні, радіаційно-гігієнічні), і тільки за їх результатами вирішувати цільове призначення вод цього озера.

У монографії багато табличних та графічних матеріалів, які можуть стати у нагоді і використані науковцями, що працюють у сфері екології, радіоекології, екологічної безпеки, а також можуть бути корисними для викладачів і студентів екологічних, біологічних факультетів закладів вищої освіти.

Події та оголошення


березня
4
Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

4 березня 2020 року о 12:00 в читальній залі університету відбудеться зустріч із представником Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба щодо навчання на військовій кафедрі. Запрошуються студенти 1-5 курсів. За детальною інформацією звертайтеся до кабінету 5-102.

лютого
20
Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»  в рамках спеціальності  151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (РВО – бакалавр). Зустріч відбудеться 20 лютого о 17-00 в приміщенні 1-314 (деканат факультету комп’ютерних наук).

березня
17
Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики

I (університетський) тур Всеукраїнської студентської олімпіади з математики відбудеться 17 березня 2020 року (вівторок) о  10:00 (2-3 пари) в аудиторії 2-202 Учасники та призери будуть відзначені керівництвом університету