Надбання кафедри екології поповнилися монографією наукових досліджень професорів кафедри


У Латвії (вид-во Lambert Academic Publishing) вийшла у світ монографія проф. Людмили Григор’євої (зав. кафедри екології), проф. Юрія Томіліна «Радоновий ризик в екології: формування, моделювання, шляхи зниження» («Radon risk in ecologyformationmodelingways of reduction»).

У книзі представлено результати багаторічних радіаційно-екологічних і дозиметричних досліджень авторів, проведених у південному регіоні України  щодо шляхів формування і моделювання дозового навантаження на населення від природної радіоактивності і від техногенно-зміненого природного радіаційного фону, в першу чергу від радону.

Зокрема, окремий розділ монографії присвячено радоновим озерам, в якому проаналізовано приклади використання таких озер у світі (Греції, Румунії, Угорщини тощо): у курортних, медичних, туристичних цілях. Показано, щоб криштально-блакитні води озера, яке утворилося на місці кинутого гранітного кар’єру поблизу с. Мигія на Миколаївщині, мали нести користь миколаївцям  і туристам на рівні міжнародних стандартів радіаційної безпеки і менеджменту туристичної діяльності, потрібно провести необхідні дослідження  (радіометричні, радонометричні, радіаційно-гігієнічні), і тільки за їх результатами вирішувати цільове призначення вод цього озера.

У монографії багато табличних та графічних матеріалів, які можуть стати у нагоді і використані науковцями, що працюють у сфері екології, радіоекології, екологічної безпеки, а також можуть бути корисними для викладачів і студентів екологічних, біологічних факультетів закладів вищої освіти.

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …