Надбання кафедри екології поповнилися монографією наукових досліджень професорів кафедри


У Латвії (вид-во Lambert Academic Publishing) вийшла у світ монографія проф. Людмили Григор’євої (зав. кафедри екології), проф. Юрія Томіліна «Радоновий ризик в екології: формування, моделювання, шляхи зниження» («Radon risk in ecologyformationmodelingways of reduction»).

У книзі представлено результати багаторічних радіаційно-екологічних і дозиметричних досліджень авторів, проведених у південному регіоні України  щодо шляхів формування і моделювання дозового навантаження на населення від природної радіоактивності і від техногенно-зміненого природного радіаційного фону, в першу чергу від радону.

Зокрема, окремий розділ монографії присвячено радоновим озерам, в якому проаналізовано приклади використання таких озер у світі (Греції, Румунії, Угорщини тощо): у курортних, медичних, туристичних цілях. Показано, щоб криштально-блакитні води озера, яке утворилося на місці кинутого гранітного кар’єру поблизу с. Мигія на Миколаївщині, мали нести користь миколаївцям  і туристам на рівні міжнародних стандартів радіаційної безпеки і менеджменту туристичної діяльності, потрібно провести необхідні дослідження  (радіометричні, радонометричні, радіаційно-гігієнічні), і тільки за їх результатами вирішувати цільове призначення вод цього озера.

У монографії багато табличних та графічних матеріалів, які можуть стати у нагоді і використані науковцями, що працюють у сфері екології, радіоекології, екологічної безпеки, а також можуть бути корисними для викладачів і студентів екологічних, біологічних факультетів закладів вищої освіти.

Події та оголошення


жовтня
17
IV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми, досягнення та перспективи розвитку медико-біологічних і спортивних наук»

З  17-18 жовтня 2019 року у ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція з міжнародною участю «Проблеми, досягнення та перспективи розвитку медико-біологічних і спортивних наук» Детальніше.    

листопада
1
Запрошуємо взяти участь у XXI Всеукраїнській науково-практичній конференції (м. Харків)

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XXІ Всеукраїнській науково-практичній конференції, яка відбудеться 01 листопада 2019 року у м. Харкові Приймаються роботи до наступних секцій: Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень; Конституційне право; муніципальне право; …

жовтня
17
Запрошуємо на зустріч із миколаївською поетесою Галиною Запорожченко

17 жовтня 2019 року о 12:30 у  приміщені читальної зали Філологічної бібліотеки (11 корпусу) відбудеться зустріч із миколаївською поетесою Галиною Запорожченко «Я знаю – Україна є і буде!». Запрошуємо всіх, хто цікавиться поезією, і кому не байдужа історія України! Наукова …