На кафедрі екології відбулась завершальна сесія Міждисциплінарних Європейських студій у рамках проєкту Еразмус+ Жана Моне


7 квітня 2021 року на кафедрі екології відбулась завершальна сесія третього раунду Міждисциплінарних Європейських студій з безпеки водних ресурсів.

 Загалом проєкт триває 3-й рік. Цього навчального року у проєкті взяло участь понад 100 слухачів, серед яких студенти спеціальності “Екологія”, аспіранти, науковці, практики, громадські діячі, представники багатьох університетів, організацій Миколаєва, України (Київ, Рівне, Умань, Львів, Чернівці, Харків, Кам’янець-Подільський, Мукачево, Ужгород, Кременчук, Херсон, Вінниця, Суми та ін.).

Слухачі Модуля в рамках проєкту Еразмус+ Жана Моне «Кращі Європейські практики з безпеки водних ресурсів задля досягнення цілей сталого розвитку» зустрілись в онлайн-форматі на платформі ZOOM для обговорення теми «Виклики та практики України в галузі екологічної безпеки водних ресурсів.

Тема викликала інтерес з боку учасників Модуля. Розглядали такі аспекти:

  • водний слід країни;
  • директива про міські стічні води;
  • очисні споруди міських стічних вод;
  • технологія очищення міських стічних вод (регіональний аспект);
  • директива про морську стратегію;
  • директива про питну воду;
  • повенева директива;
  • нітратна директива.

Тему презентовано координатором Проєкту, професором кафедри екології, доктором педагогічних наук Оленою Мітрясовою.

Одне з ключових питань зустрічі – водний слід (обсяг води, який витрачається при виробництві різних товарів або наданні послуг). Україна має досить значний водний слід, проте належить до однієї з маловодних країн Європи. В Україні середній показник водного сліду складає 1575 м3/рік на душу населення, проте середній світовий показник – 1240 м3/рік на душу населення. За водним слідом Україна посідає 51 місце серед країн світу.

Відеоматеріали доступні за посиланням.

«Нові глобальні екологічні виклики у сфері водних ресурсів зумовлюють виникнення низки нових завдань для економіки і суспільства  загалом. Необхідність модернізації природоохоронної сфери України помноженої на недостатній рівень екологічних знань – усе це зумовило ініціативу команди щодо реалізації цього проєкту, який об’єднав представників різних університетів та установ України», – зазначають представники проєкту.

Команда проєкту має надію, що нові знання в галузі безпеки водних ресурсів, здобутті  під час Модуля, стануть міцним підґрунтям для формування і удосконалення професійних компетенцій та творчим майданчиком для подальшої співпраці!