На кафедрі екології триває «Зелений марафон»: нова тема «Нульове забруднення для чистоти навколишнього середовища»

На кафедрі екології ЧНУ імені Петра Могили триває «Зелений марафон».

3 квітня 2024 року учасники Міждисциплінарних Студій «Європейські зелені виміри», що відбуваються за підтримки Програми Європейського Союзу Еразмус+ Жана Моне, ознайомилися з новою темою «Нульове забруднення для чистоти навколишнього середовища».

Тему презентував провідний дослідник проєкту, доцент кафедри екології Віктор Смирнов. Під час презентації він визначив питання, зокрема класифікація забруднень; поняття «нульового забруднення»; Європейський зелений курс (ЄЗК): стратегія, цілі, пріоритети; Стратегія плану дій Healthy Planet; Європейське навколишнє середовище та Атлас здоров’я (2023); Україна та План дій ЄС: «Назустріч нульовому забрудненню повітря, води та ґрунтів».

Під час лекції спікер підкреслив, що ЄС поставив амбітні цілі щодо нульового забруднення до 2050 року під загальним гаслом: «Здорова планета – для здорових людей!».

Так, наприклад, планується зменшити кількість викидів забруднюючих речовин в атмосферу на 90%, а частка земель, яка буде відведена під органічне землеробство, має бути не менше за 25% території тощо.

Загалом, ЄС виділяє на реалізацію плану дій щодо зелених трансформацій понад 1 трлн євро.

З повним змістом відео-лекції можна ознайомитись за покликанням.