На кафедрі екології ЧНУ імені Петра Могили відбулася зустріч учасників Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри».

15 березня 2023 року на кафедрі екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулася зустріч учасників Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри».

Темою для обговорення стала «Енергоефективність. Відновлювальна енергетика».

Учасники зустрічі обговорили проблемні питання енергоефективності та енергозбереження в Європейському Союзі, Директиву 2009/28ЄС, енергетичну ситуацію в України, цільову програму енергоефективності на 2022−2026 роки, національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року, концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року, відновлювані джерела енергії.

Наприкінці зустрічі дійшли висновку, що глобальний енергетичний ландшафт буде швидко змінюватися, оскільки світ починає переходити на природні джерела енергетики.

Серед інших аспектів обговорили відхід від нафти та газу, що може змінити конфігурацію світу. Принциповий вибір України зумовлює необхідність зміни підходів до формування енергетичної політики, яка має відповідати принципам і практиці ЄС.

Нагадуємо, що Міждисциплінарні студії «Європейські зелені виміри» відбуваються в межах Міжнародного проєкту за підтримки Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне_Кафедра.

Переглянути запис зустрічі можна за посиланням.