На кафедрі екології ЧНУ імені Петра Могили відбулася зустріч учасників Міждисциплінарних Студій «Європейські зелені виміри»

8 березня 2023 року на кафедрі екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулася зустріч учасників Міждисциплінарних Студій «Європейські зелені виміри», що відбуваються за підтримки Програми Європейського Союзу Еразмус+ Жана Моне_Кафедра.

На зустрічі професорка кафедри екології Олена Мітрясова презентувала тему «Збереження біорізноманіття» та організувала обговорення проблемних питань.

Тема викликала інтерес серед слухачів. Під час презентації обговорили питання біорізноманіття як основного чинника стабільності планети; основні Директиви в секторі «Охорона природи»: Пташина та Оселищна; мережа природоохоронних територій NATURA 2000; Смарагдову мережу; стратегію біорізноманіття ЄС до 2030 р.; європейський досвід розвитку природоохоронних територій; природно-заповідний фонд України; вплив війни на навколишнє природне середовище.

Найбільше уваги приділили обговоренню документа «Стратегія біорізноманіття ЄС до 2030 року: повернення природи в наше життя», згідно якого щонайменше 30% суходолу та 30% морських акваторій повинні стати заповідними територіями, а третина з них (10% території ЄС та 10% акваторії) повинні бути під суворою охороною.

Крім того, учасники дізналися, що 20% всіх природоохоронних територій України уражено війною. Майже мільйон гектарів заповідних площ потерпають від конфлікту, а 812 заповідників перебувають у небезпеці.

Переглянути запис онлайн-зустрічі можна за посиланням.