На базі юридичного факультету в рамках програми Еразмус+ стартував курс для студентів першого курсу!

30 січня 2024 року відбулась перша лекція курсу «Антикорупційні європейські стандарти та їх запровадження в Україні», реалізована в рамках гранту Антикорупційні європейські стандарти як запорука формування громадянського суспільства в рамках програми Еразмус+ за напрямком ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH.

Метою проєкту є впровадження інтерактивного курсу для студентів першого курсу всіх спеціальностей нашого навчального закладу задля ознайомлення з антикорупційними стандартами, виробленими в ЄС, а також формування активної громадянської позиції та закріплення практичних навичок протидії корупційним проявам не тільки підчас навчання, але й у повсякденному житті.

На лекції були присутні студенти першого курсу юридичного факультету, факультету економічних та політичних наук, а також студенти навчально-наукового інститут післядипломної освіти – всього 131 учасник (частина з яких працювала онлайн в ZOOM конференції). Лектор, кандидат юридичних наук, доцент Оксана Валецька, розпочала зустріч представленням програми факультативу та тематики курсу.

Тема першої лекції «Основні теоретико-правові підходи до розуміння поняття «корупція» як транснаціональної проблеми», включила розгляд наступних питань: поняття «корупції» та методи протидії корупції в міжнародних та європейських актах; становлення законодавства щодо протидії корупції в Україні в сучасний період; поняття, ознаки, види та причини корупції в Україні.

Відбулося на першій зустрічі і вступне тестування, покликане визначити рівень знань студентів щодо антикорупційних стандартів, а також окреслити питання, що потребують особливої уваги від команди гранту.

Дякуємо програмі Еразмус+, що допомагає доносити корисну інформацію для студентів, які є запорукою формування громадянському суспільства!